Nazwa DNS(domeny i komputera)

Witajcie, Everest w sekcji : nazwa komputera, wykrył mi nazwę domeny DNS, BIOS i nazwy komputera dane jakich nie miałam, czyli byly one inne. Niestety nie pamiętam porzednich danych w calości, ale wiem ,że to nie te.

Proszę, wyjaśnijcie mi, ale tak jak dla dosyć zielonego użytkownika

  1. Czy DNS domeny, nazwę komputera lub BIOS zmienia się za każdym razem przy reinstalowaniu systemu?

  2. Czy serwis, jak naprawia kompa, ma możliwość zmiany tych danych?

  3. Czy mogę sobie sama zmienić nazwę kompa ,DNS-u i BIOS-u jak to zrobić?

Opis komputera możesz zmienić tym sposobem: Prawym na Mój komputer > Zakładka Nazwa komputera > Wpisz swoją nazwę > OK

Reszta danych to jest co było wpisane podczas instalacji systemu w polu Nazwisko

Mam coś takiego a41755811bgfr9887. Czyli przy każdej instalacji te dane mogą się zmienić?

Czy serwis może jesli jest taka potrzeba zmienić dane rejestracyjne

Nazwa komputera/suffiks DNS domeny/nazwa NetBIOS (bo chyba o to Ci chodzi) są wpisywane za każdym razem przy każdej instalacji systemu. Istnieje możliwość zmiany tych danych później - Panel Sterowania, System, Nazwa komputera, Zmień. Wymagany restart komputera.

O ile nazwa komputera jest dość istotna (w sieci, by prawidłowo rozpoznawać, który komputer jest który), o tyle suffiks DNS używany jest rzadko (w zasadzie tylko chyba z katalogami Active Directory, których się nie używa w domu) i może być bezproblemowo pusty. I zazwyczaj jest pusty. Nazwa NetBIOS jest tworzona automatycznie na podstawie nazwy komputera. Ale NetBIOS używany jest tylko aby działała komunikacja ze starszymi systemami (np. Windows 98).

Zasadniczo, jeśli masz w domu (bo mówimy o komputerze domowym?) tylko jeden komputer, to te dane mogą być absolutnie dowolne i wszystko będzie działać, nie musisz koniecznie zmieniać ich na takie jakie były. Nie wiem czy w ogóle potrzebnie przejmujesz się tymi informacjami, większość ludzi nawet nie ma pojęcia jak się ich komputer nazywa :wink:

Gdybyśmy jednak mówili o jednym z komputerów w firmie, to zmiana tych informacji może być istotna dla działania sieci, i przed wykonaniem jakichkolwiek zmian należy zapytać się o to administratora. Który zapewne zmieniać czegokolwiek zabroni.