Nazwa komunikatora - macie jakieś pomysły?

No właśnie. Zabieram się za pisanie komunikatora i potrzebuję jakiejś ciekawej nazwy, tylko że jak na razie nic nie przychodzi mi do głowy.

Dla ułatwienia napiszę parę planowanych cech:

  1. Napisany w Javie

  2. Będę się starał o dużą konfigurowalność.

  3. Sieć GG, częściowo zgodny z 8.0. W jednej z przyszłych wersji może dojdzie Jabber.

  4. Spróbuję napisać go tak, by działał bezproblemowo zarówno na Windowsie, jak i na Linuksie.

Macie jakieś ciekawe pomysły?

Mesendżer :slight_smile: po polsku :smiley:

w Javie ? ;|

Ech… no niech będzie. W końcu to nie ja to będę robić.

A co do nazwy… może Jim? Ładne imię męskie dla twojego “synka” i logiczne - J jak Java, IM jak Instant Messenger.

Z jednej instalki?!

Co do nazwy to: “PKS” ( Polski Komunikator sieciowy)

Traykot :smiley:

A może Monczkin na cześć naszego modka ;-)? On coś tam się interesuje komunikatorami

viewtopic.php?f=6&t=265954 < - tutaj masz garść propozycji

Hehe :smiley:

@ProTofik: Nie wiem, czy z jednej. Może porobię exeki dla Windowsa i pakiety dla Linuksa, a może po prostu zrobię instalator w JAR.

A Java z dwóch względów:

  1. Łatwo ruszy i na Windowsie, i na Linuksie, liczę na to, że nie napotkam problemów związanych z różnymi platformami.

  2. Jest to jedyny język, który znam. Jestem jeszcze początkującym programistą, a komunikator piszę na pewien konkurs. Cóż - przyznam, że nie będzie to dla mnie łatwe zadanie.

Poza tym, że piszę program na konkurs, jeszcze jedna rzecz mnie skłoniła do napisania własnego IM’a - właściwie nie znalazłem komunikatora, który byłby idealnie dopasowany do moich potrzeb. Najbardziej pasuje mi AQQ 2, z którego korzystam, jednak jest parę rzeczy, które chciałbym zmienić.

Może krótko opiszę założenia projektu:

  1. Działanie na Windowsie i Linuksie.

  2. Duża konfigurowalność wyglądu i opcji programu.

  3. Obsługa GG w wersji 8.0, prawdopodobnie w jednej z późniejszych wersji Jabber. Ale dopiero, gdy zrobię wszystko, co musi mieć każdy komunikator.

  4. Obsługa kilku kont GG równolegle.

  5. W interfejsie postaram się wykorzystać HTML/CSS (coś podobnego do tego, co w AQQ 2.0)

  6. Możliwość wyświetlania list kontaktów osobnych dla każdego konta lub wszystkich kontaktów na jednej liście

  7. Tutaj coś, czego jeszcze nie widziałem w innych komunikatorach - synchronizowanie listy kontaktów GG z serwerem (zapisywanie po każdej zmianie i importowanie przy uruchamianiu komunikatora). Oczywiście z możliwością wyłączenia.

  8. Skórkowanie okien i komponentów w oparciu o standardowe LookAndFeel z Javy początkowo, potem dojdzie możliwość konfiguracji skórek i SynthLookAndFeel.

  9. Zero reklam.

Myślę, że o programie na razie mogę powiedzieć tyle. Na konkurs program będę prawdopodobnie wysyłać pod koniec marca, do tego czasu nie wypuszczę wersji publicznej, ale możliwe, że będę szukał testerów. Jeśli zrobię już jakąś wstępną wersję, może napiszę na tym forum.

Jak na razie w internecie znajduje się jeden mój program - EqualMath. Można pobrać go na dobreprogramy.pl lub z mojej strony:

http://www.xprogs.110mb.com - zapraszam. Jeśli już zrobię jakieś konkretne postępy, tam właśnie pojawią się newsy. Stronę do wypuszczenia komunikatora prawdopodobnie przebuduję i postawię na jakimś CMS-ie.

A jeśli chodzi o Wasze propozycje nazw - bardzo dziękuję wszystkim, którym chciało się pomyśleć. Jak na razie najbardziej spodobały mi się nazwy JIM i TrayKot (ciekawe połączenie Tray’a z kotem :P). PKS też oryginalny, ale “Polski Komunikator Sieciowy” brzmi tak, jakby to był powszechny i popularny program w Polsce (a monopolu GG przecież nie rozbiję :P).

Poczekam jeszcze dzień lub dwa na pomysły innych. Dzięki wielkie :smiley:

Edit: @up: Te, co są tutaj są ciekawsze :smiley:

No to dodam jeszcze jedną propozycję: Trytalk (w uniwersalnym języku, naszych najlepszych przyjaciół) :smiley:

ps

A nagrody przewidujesz? :smiley: :smiley: :smiley:

Taki temat już był. Ale ja napiszę swoją propozycję: Padu-Padu

EDIT: Ups, zapomniałem, że taki komunikator już jest! W takim razie lepszy będzie Gadatek :stuck_out_tongue:

Mógłbym dać punkt za pomoc, ale niestety tutaj tego nie ma :frowning:

=====EDIT=====

Dzięki za wszystkie propozycje. Wybieram nazwę TrayKot zaproponowaną przez użytkownika popula. Najbardziej mi się spodobały, ale bardzo ciekawymi nazwami były też:

  • JIM - Java Instant Messenger (kamil_w)

  • PKS - Polski Komunikator Sieciowy (ProTofik)

  • Gadatek (VPN)

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie propozycje :smiley: