Nazwa.pl czy się opaca server ? i jak to jest z nim

Witam.

Do tej pory posiadam hosting na boo.pl, niestety nie jestem zadowolony z ich usług, servery padają co chwile.

Zainteresowała mnie oferta nazwa.pl, tylko jak to z nimi jest, aby wykupić server trzeba zamówić domenę ?

Z tego co wiem to roczny koszt to 9 zł, za domenę com.

Co do servera to 50 zł netto za 6 miesięcy, co po tym czasie ?

Ile będe musiał płacić za server ?

Czy jest możliwość wykupienia tylko servera bez domeny ?

Czy do funkcjonowania stronki potrzebuje i to i to mieć ?

Po 6 miesiącach 366 zł rocznie. Można kupić serwer bez domeny, wtedy będziesz miał adres http://yourname.nazwa.pl

czyli po prostu poddomenę nazwa.pl

Dokładnie… ja z nich zrezygnowałem - nie wiem, za co taka cena - poza tym strasznie skromny panel admina moim zdaniem…

Teraz testuję hosting i365.pl (na razie 59zł rocznie) - jak na razie bez zarzutu działa.

Z darmowych to 60free.ovh.org - mam na tym 2 stronki i też działają bez problemów.

Możesz wykupić domenę i potem parkować ją na różnych serwerach, jeśli coś nie będzie Ci pasować - domenę (czyli adres) będziesz miał na stałe, a serwery możesz zmieniać, jeśli usługodawca zwiększy cenę za serwer lub będzie coś kiepsko chodzić.

Na poczatku tak ,ale pozniej juz nie.

dzięki za odpowiedzi, czyli na mój mały portalik i forum nie opłaca się co roku bulić jak narazie po 300 zł :wink:

Ale z drugiej strony boo.pl to chyba najgorszy server, a co myślicie o płatnym webd.pl ?

Hmmm… ale jak na polskie warunki to jest normalna cena serwera o takich parametrach jak daje nazwa. Za granicą nieco taniej. Pierwszy okres abonamentowy w promocyjnej cenie ma skusić klienta, a potem jeżeli masz rozbudowany i często odwiedzany serwis to przeniesienie go na inny serwer pociąga za sobą koszty. Tak robi nazwa, home i ine największe polskie firmy hostingowe.

BTW. nazwa.pl hostuje ponad 30000 stron, w tym parę stronek rządowych;]

Ja korzystam z nazwy już prawie 2 lata i bardzo mi się podoba, ale:

z tym się zgodzę…

i boli mnie też fakt braku CRONa na serwerze, za cenę 366 zł powinien obowiązkowo być.

Szkoda też , że konta FTP są tylko dwa (i że nie można ustalić dostępu do konkretnego folderu). Zważywszy, że nie ma ograniczeń na bazy danych i konta e-mail.

Jeśli profesjonalnie myślisz o WWW to nazwa jest w sam raz. Naprawdę serwerek jest szybki i wydajny.

Polecałabym AMM… możliwość hostingu opartym na serwerze Linux albo na serwerze 2003 Server…

http://www.amm.net.pl/serwer_wirtualny_start.htm

webd.pl jest o wiele lepszy od boo.pl ,ale nie jest jakis super…

Korzystam z webd.pl, cud to nie jest, ale wszystko jest lepsze od boo :wink: Słyszałem także pozytywne opinie od i365

Ja polecam webd.pl > Widziałem pare dużych for na tym serwerze i wszystko śmiaga idealnie np. Forum phpbb by Przemo