Nazwa serwera "www.google.pl" nie jest zgodna z na


(Jantar) #1

Witam...

...właśnie przed kilkunastu minutami przy próbie połączenia się z http://www.google.pl za pomoca Opery 8 wyskoczył mi taki komunikat:

A kiedy kliknałem na szczegóły to ujrzałem TO:

Czy ktoś wie o co biega i czy się to też komuś przydarzyło?

Pozdrawiam.


(lazikar) #2

Nie.

Gdzie ci sie pokazały te infa???


(de Yot) #3

Sprawdź, czy jest http:\www.google.pl, czy też może *https:\* www.google.pl


(M Kupczynas) #4

Tak mi :? ,ale jak wchodziłem przez


(Jantar) #5

Witaj lazikar...

...otóż wbrew temu co napisali deYot i kaczor0 , nie wchodziłem przez jakieś smieszne https: bo do dzisiaj nie miałem pojecia o istnieniu takiego dziwoląga a adres wybierałem z rozwijanej listy juz odwiedzonych stron.

To ostrzeżenie wyświetliło się w okienku które się pojawiło na tle okna wyszukiwarki i mogłem kliknąć "akceptuj", "anuluj", "pomoc" albo podgląd.

Dodam jeszcze że zaraz potem ponownie przeskanowałem kompa za pomocą AVG Anti-Virus oraz świeżo pobranym Windows-KB890830-V1.10-PLK.exe i komp czysty.

Jednak po Waszych postach rzeczywiście wpisałem https:// i to faktycznie wskakuje, ale jeszcze raz podkreślam: nie mam żadnych wątpliwości że wskoczyło mi to samo i nigdy bym nawet nie wpisał https bo nie wiedziałem ze takie coś istnieje.

A swoją drogą do czego to służy?

Dziękuję za wyjaśnienia (a przynajmniej za chęć)

Pozdrawiam.


(lazikar) #6

http://www.futuro.pl/pomoc_slowniczek.php/haslo/40


(Jantar) #7

Dzięki Adminie...

...nadal jednak nie rozumię dlaczego tak się stało. I jak zwykle jedynym wytłumaczeniem może być spiskowa teoria dziejów która tak naprawdę zawsze po latach okazuje się prawdziwa. Wiem coś o tym.

Pozdrawiam