Ndiswrapper po instalacji nigdzie nie ma

no więc od wczoraj zacząłem bawić się trochę z Ubuntu 9.10 i napotkałem już pare problemów pare juz rozwiązalem ale nadal wszystkiego nie wiem , otóż chciałem zainstalować stery do tego bezprzewodowego “modemu” co to dają do liveboxa żeby mieć internet , no i w tym celu zainstalowałem ndiswrappera 1.52 żeby zainstalować przez niego stery ,ale niestety jak już się nacieszyłem że udało mi się go zainstalować to przyszły kłopoty żeby go odpalić no bo instalacja przebiegła bez errorów a programu nigdzie nie ma tzn powinien być w system->administracja->windows wirles driver czy jakoś tak ale go tam nie ma :evil: już powoli zaczynam tracić cierpliwość do tego linuksa

Podpowiedzcie coś bo mi się już pomysły skończyły i goglom też już skończyły się one bo nic kompletnie na ten temat nie ma

A z terminala próbowałeś odpalić?

Uruchom program alacarte i sprawdź, czy w menu jest ten aktywator (może być po prostu niewyświetlany)

Poza tym jak powiedział Areh. Ew. sprawdź w Synapticu, właściwości pakietu ndiswrapper, zakładka zainstalowane pliki.

A wiedziałeś, że ten “modem” chodzi natywnie? Podłącz, zrestartuj PC.

no ale co tu mi teraz po modemie mi chodzi o uruchomienie ndiswrappera , w konsoli sprawdzałem i pisz że nie znaleziono polecenia czy jakoś tak nie wiem czy dobrze wogóle polecenie sformołowałem :

sudo ndisgtk

a tym programem alacarte nie sprawdzałem zaraz sprawdzę tylko czy jego trzeba zainstalować czy on już jest ?

Ndiswrapper jest programem konsolowym, doinstalowałeś GUI dla Ndiswrapper? Poza tym sterowniki dla Windows instalujesz przy pomocy Ndiswrapper z bieżącego katalogu w ten sposób:

ndiswrapper -i sterowni.inf

Następnie ładujesz moduł ndiswrapper:

modprobe ndiswrapper

Konfigurujesz sieć i powinno wszystko działać.

Pozdrawiam!

Dodam, że ja po

ndiswrapper -i ster.inf

zrobiłem jeszcze:

ndiswrapper -m

Wyciąg z manuala:

-m writes an alias for wlan0 (default wireless device) into module configuration file so that

              ndiswrapper kernel module is loaded automatically when this interface is used.

Tak w ogóle, to polecam ci przejrzenie tego manuala, bo jest nad wyraz krótki a treściwy:

man ndiswrapper-[twoja wersja tego progsa]

W zależności, co kto rozumie pod pojęciem “chodzi”. U mnie na natywnym sterowniku połączenie ad-hoc to była tragedia.

dzięki wam za pomoc =D> działa już :smiley:

ndiswrapper sam w sobie gui nie posiada wiec nic dziwnego ze nie bylo go w menu.