NEC 17'' LCD - opinia i porada

Witam

Zastanawiam sie czy monitor NEC 17" 72VM to bedzie dobry wybor?

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/3786

Znalazlem go w cenie 599zl

i teraz pytanie czy te monitory nie sa az tak szkodliwe jak standardowe ??

Byc moze to i glupie pytanie ale co tam :smiley: nie kazdy we wszystkim jest dobry :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam

Ja bym tego nie brał … Kąty widzenia ma strasznie lipne oraz kontrast cieniutki … :slight_smile: :slight_smile:

Złączono Posta : 29.12.2006 (Pią) 23:31

Przez jakiś czas mogą cię oczy boleć , ale to kwestia przywyknięcia do nowego monitora. Przy wyborze monitora patrz na czas reakcji matrycy (im mniejszy tym lepiej, bo mniejsze smużenie), Kontrast (kolory bardziej soczyste), kąty widzenia oraz na matrycę.

Nie jest to najlepszy monitor, choc za te cene do zzastosaowan biurowych spelnial by swoje zadanie.

Czas reakcji 16 ms to duzo, dzisiejsze standarty to 4 max 8 ms potrzebne do czystego obrazu bez smug w dynamicznych grach (zdazaja sie opisy monitorow gdzie sprzedawca chwali sie czasem reakcji 2ms ale najczesciej jest to czas gray-to-gray a nei czas wylaczenia i wlaczenia pixela) kontrast rowniez powinien byc jak najwyzszy, 450:1 to nie da sie ukryc dosyc slaby wynik, jasnosc na poziome 250 cd/m2 wystarczyla by moim zdaniem ale czlowiek jest taki ze chce jak najwiecej a to dosc slaby wynik poniewaz wieksozsc nowych paneli lcd ma jasnosc powyzej 300cd/m2 , a katy nei wiem jaki ma ten monitor bo nei widzialem calego opisu ^^

Lepiej kupić CRT Samsung Synic Master 0.20 (plamka) 17’’.

Witam!

Kąty ma tragiczne - 125° w poziomie, 140° w pionie

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Tematy zostają na Forum dla potomnych.

Ktoś kiedyś będzie borykał się z podobnymi problemami, to skorzysta (mam nadzieję) z wyszukiwarki Forum i również odnajdzie rozwiązanie.

Zmieniłem tytuł, na drugi raz bardzo proszę od razu konkretnie tytułować swoje tematy.

Na Forum używamy również polskich znaków w pisowni postów.

Ale po co usuwać,Byłeś o coś proszony to po prostu to zrób.JNJN