Nec Problemy z kineskopem

Mam monitor firmy Nec model MultiSync V520 ma juz swoje lata lecz jak do tej pory sprawowal sie dobrze i bez zastrzezen jednak ostatnio zuwazylem iz na bocznych krawedziach kineskopu (od dolu do gory) rozciagaja sie paski poziome siegajace wglab i lekko pulsuja.Zuwazylem ze wraz ze zmiana czestotliwosci uwidoczniaja sie bardziej lub mniej.Teraz monitor pracuje na 1024x768 przy 85Hz i sa widoczne bardzo na np. szarych krawedziach bocznych w wordzie przy innych kolorach zacieraja sie i sa mniej zauwazalne.Kresla na ekranie lekki łuk.Probowalem narzedziem od nvidi (mam ge forca) pogrzebac przy zaawansowanych opcjach odswiezaniach lecz bez znaczacych rezultatów.Nie wiem czy moga byc one spowodowane starzeniem sie kineskopu czy moze uszkodzeniem jakiegos przetwornika obrazu.Czy ewentualnie mozna je jakos wyeliminowac gdyz dosc draznia i szybciej mecza oczy ??

Dzieki za wszystkie posty

Pozdrawiam

Tylko to.

Zresetuj go do ustawień fabrycznych i rozmagnesuj jak ma taką opcje.

Sprawdź kable i wtyczki.

Podepnij pod inny komp i wszystko wiesz - czy monitor serwis lub nowy czy szukać gdzie indziej.

Reset odpada nie skutkuje podobnie jak rozmagnesowanie.Kable wtyczki sprawdzone, nie probowalem go jedynie podpiac pod inny komputer.Musze jeszcze sprawdzic mocowanie plytki z lampa w monitorze ale nie mam narazie jak pewnie zrobie jutro po szkole.

Przenosze>>Hardware

Czy ewentualnym zrodlem zaklocen moze byc subwoofer lub glosniki.Sa ekranowane i po ich odstawieniu czy wylaczeniu i tak sie nic nie zmienia??

Tak mogą być. Jednak jak piszesz, że rozmagnesowanie nie pomaga to wygląda na to ze nie to jest problemem. :?