Nei moge otworzyć cdromu?(a w środku jest płyta)

otwarcie przez małą “dziurke” nei wchodzi w gre bo jej nei ma :slight_smile: , ale słyszalem że klapke mozna wysunąć poprzez znalezienie na łycie głównej (nie wiem czy na wszystkich modelach) zworki czy czegoś takiego , gdzie po dotknięciu np. śrubokrętem cd sie wysuwa. prosze o pomoc :slight_smile:

Możesz wyjąć płytę rozkręcając cd-rom i “ręcznie” wysuwając kieszeń, jednakże stracisz wtedy gwarancję (jeśli taką masz :smiley: ) i możesz coś przez przypadek uszkodzić.

a coś o tym “czarodziejskim” otwieraniu cdromu poprzez być mozę zworke na płycie nic wam nie wiadomo bo kiedys mi oppowiadał kumpel jak jego kolega (składa kompy) raz tak otworzył cd (tylko ze ten kumpel nie intereauje sie kompami i nic dalej mi nie umiał na ten temat powiedzieć)

w niektórych jest z przodu malutka dziurka gdzie sie wkłada igiełke do końca az sie opór poczujesz i szuflada się otworzy lekko przez co ręką można pociągnąć a inny motyw to bynajmniej ja to u siebie zrobiłem w czasie pracy komputera wyjołem kabel zasilający z napedu i włozyłem ponownie zadziałało :slight_smile:

Nieraz wystarczy programowo,PPM na napędzie i opcja wysuń lub po restarcie kompa trzymaj cały czas przycisk wysuń napędu.

Spróbuj także bez podpiętej taśmy sygnałowej wysunąć,ale jeśli padł mechanizm wysuwający tackę to tylko ręcznie.

Jak nic to to co pisali koledzy innej możliwości nie ma.

Mhmm…może właściwie nie jest podłączony cdrom??..tj. np taśma jest podłączona a drugi kabelek sobie dał troche luzu?:)…spróbuj podociskać…a co do tego sposobu z płytą główną to szczerze wątpię