Neo 10 mb,parametry łącza po przełączeniu

Witam,dziś podpisałem umowę z TP na neo 10 mb. Właśnie przed chwila zmieniły mi się dane i widzę,ze już przestawili mi na 10 mb.Podaje parametry łącza,czy wszystko jest ok. Dodam,ze dziś zmieniłem router z Liveboxa na Tp Linka TD W8901G,narazie działa bez zarzutu.

http://gfx.efotek.pl/images/okfyzgwmrdmt15bwzw.jpg

Dodam,ze w SNR margin w upstream trzyma cały czas 7,5-8,niżej nie schodzi.

Parametry masz super. Router też jeden z lepszych trzymających połączenie.

Będzie działać znakomicie.

Miło mi to słyszeć:D:) Ogólnie chciałem wziąć na próbę 20 mb lecz pani w TP mi to odradziła,gdyż powiedziała,że napewno tyle u mnie nie pójdzie i że może rozłączać.Wiec nie chciałem ryzykować.Choć gdybym zaryzykował to 20 mb chodziło by dobrze?;>:)

Z tym że parametry super to bym się kłócił…

SNR Up masz już blisko granicy zrywania (która wynosi 6db)

Przy podniesieniu do 20mb SNR drastycznie spadnie co na 100% będzie powodować zrywanie połączenia

Aha:/ Ale 10 mb będzie śmigać prawidłowo,sądząc po tych parametrach? Teraz jest dobrze,nie rozłącza mnie.Czy jak włącza mi te 10 mb na centrali to coś się zmieni?

Z 20 mogły by być problemy. Ale przecież nie problem to sprawdzić.

Zawsze możesz zadzwonić i poprosić by Ci testowo zwiększyli synchronizacje na 20 mega i zobaczysz co się będzie działo.

-jak będzie stabilnie chodziło i zostanie Ci jeszcze jakiś zapas marginesu - to będziesz wiedział że możesz przejść na 20.

A jak będą problemy, to wrócą Ci synchro do obecnego stanu.

Rekonfig portu trwa krótko, więc w trakcie rozmowy już można sprawdzić czy poleci, a jak by były jakieś wątpliwości to można zostawić na dłużej do obserwacji.

-przy czym zwiększane są jedynie parametry synchronizacji, limit prędkości pozostaje bez zmian.

A poza tym, to nie ufaj do końca wskazaniom routera. Takie pomiary po stronie abonenta można traktować jedynie jako orientacyjne - często są przekłamania, czasem nawet spore. Faktyczne parametry uzyskasz jedynie od technika.

Aha,nie zostanę jednak przy 10 mb:) Mam nadzieję,że te 10 mb będzie chodziło dobrze,bez żadnych rozłączeń.Do tej granicy 6 db zostało mi przynajmniej 1,5 db,czy to dużo aby wszystko było ok?;>Wiem,że router może żle wskazywać,lecz orientacyjnie? Z góry dzięki wielkie za pomoc:)

Z tą “granicą” to nie traktuj tego tak dosłownie. Po pierwsze z uwagi na to co wcześniej napisałem o wynikach pomiarów, po drugie to też zależy od od jakości linii, zastosowanej modulacji i trybu, no i samego urządzenia. Modemy/routery różnie reagują, jedne sobie lepiej radzą w gorszych warunkach inne nie. Jeden straci synchronizację przy 5 dB, a inny dopiero gdy zejdziesz poniżej 3.

Ale jasne, lepiej mieć większy margines, niż żeby Ci miało zabraknąć. :wink:

Aha dziękuję za pomoc,mam jeszcze jedno pytanie.Dziś mi przyszedł router o którym napisalem w pierwszym poście.Kupilem go gdyż przeczytałem o nim dobre opinie,co o nim sądzisz? Nada się?:smiley: P.S wiesz może jak w nim zmienić ip przez przeglądarkę wpisując 192.168.1.1?W liveboxie miałem funkcje połącz/rozłącz a tu nic takiego nie widzę:/.

Mam się matwić?:confused: Czyli bedzie problem z 10 mb? Jak mocno może spaść ten drugi? Mam jeszcze pytanie. Jak długo się czeka na przełączenie na centrali? Słyszałem, że średnio trwa to ok 3 dni ale nie wiem czy to prawda.

No to super,już myślałem,że będzie problem.Dziękuje bardzo za pomoc:)