Neo 2mb czy radiówka 1,5mb

Witam.Za ok 1,5 miesiąca kończy mi się umowa z tp na net (obecnie 1mb).Mogę przedłużyć umowę bez żadnych kosztów na 2mb-89zł,lub założyć radiówkę 1,5mb (od 23-11 2mb)-koszt 200 założenie i abonament 55zł.Chodzi mi o jakość łącza,co do neo to już wiem jakie mniej więcej jest.Na początku umowy było sporo przeciążeń,wieczorem i w święta.Później to trochę naprawili i przeciążenia pojawiały się rzadziej,ostatnio jakby zanikły.No i cena w abonamencie jest dość wyraźna.Dzięki za radę.Aha i tylko takie dwie opcje są do wyboru w mojej miejscowości.

Lepiej brać Neo, ja obecnie posiadam neo 1mb i nigdy nie muli wszystko, ok tylko ja jestem niedaleko od centrali.

Ja tam z mojej radiówki jestem zadowolony. Popytaj klientów tego dostawcy i porównaj sobie sam. Z resztą zrobisz jak chcesz. Ale uważaj jak robisz. :stuck_out_tongue:

ZREZYGNUJ Z NEO - PRZEJDŹ DO NETI

2megabit = 64zł/miesięcznie w umowie na dwa lata

i masz możliwość dwukrotnej zmiany warunków umowy w czasie jej trwania tj. w przypadku gdy ceny netu pójdą w dól i wejdzie nowy cennik w Netii dzwonisz do nich i masz odrazu naliczany mniejszy abonament - możesz sobie również zmienić prędkość

Pozdro

a szczerze mówiąc to chyba żadna radiówka nie może się równać z typowym łączem ADSL

jeżeli chodzi o ceny neo-netia-orange freedomm

to zdecydowanie Netia ma najlepszą ofertę

najdroższa jest neostrada a pomiędzy nimi orange

dobrze przeanalizowałem rynek ostatnio bo też kończyła mi się umowa i wybór padł na netie :smiley:

NEo nigdy więcej, lepiej net z UPC, za neO nie dość ze płacisz sporo to jeszcze dolicz sobie abonament, gra nie warta świeczki…

weź pod uwagę to że nie każdy ma dostęp do kablówki UPC - tylko w dużych miastach i na większych osiedlach jest UPC

/ale zgodzę się UPC króluje na polskim rynku jeśli chodzi o internet - zdecydowanie najlepsze ceny /rozwalające konkurencje/ i bardzo dobra jakość łączy

Jak napisałem są tylko 2 możliwości tp i radiówka.

Spine123-Czy przejście na netie obyło się bez żadnych problemów,i jaki wybrałeś modem?Czy jesteś na łączu tp czy netii.Bo ja raczej zostanę na tp bo telefonu stacjonarnego używa moja mama.

modem został z tp - a co do przejścia to wszystkim zajęła się netia

zadzwoniłem do nich - przysali mi umowe

p.s. ja całkowicie do neti przeszedłem razem z tel. Netia ma więcej darmowych minut w tańszym abonamencie

w tp musiałeś miec plan tp60min za chyba 56zł/miesięcznie

w neti masz 120minut w abonamencie 42,70/miesięcznie

prawda jest taka że skończył się monopol dla telekomunikacji ale mimo to tp nadal ma najdroższe ceny na rynku

///za 89,- miesięcznie w neti możesz mieć 8megabit w umowie na dwa lata

tu masz cennik:

https://www.netia.pl/hp,dla_domu,sprawdz.html

wypełnij dokładnie wszystkie pola a wyświetli ci się czy możesz u nich mieć neta i jakie ceny obowiązują

ale jak już to bierz tel+ internet w neti najbardziej opłacalne rozwiązanie

No co Ty 8) Może i to wiele, jak tylko administrator dobry. Kolega, ma Netię-2mbit(płaci ileś tam), mieszka dość blisko mnie, gra online(Tee Worlds) na jednym serwerze, on pingi po 100-130 a ja 50, ja radiówka(od laptopa do routera, później do przebycia jeszcze prawie 2km i dopiero łącze TP-DSL.

Ja 20zł, on prawdopodobnie z 3x więcej, obydwoje 2Mbit.

Co do tematu to radiówka, ale by musiały być dobre opinie od conajmniej 5-10 osób mieszkających jak najbliżej Ciebie. I zamiast NEO to pakowałbym się w tą Netię, jeżeli z radiówką by nie wypaliło.

właśnie zrobiłem test

394321013.png

pingi 36ms i co ty na to ??

teraz mam jeden megabit

od początku lutego mam mieć 2 megabity

a 50ms ping to porażka jest :stuck_out_tongue:

bolo 92 pokaż wynik testu swojego łącza i podaj link tutaj

http://www.speedtest.net/

12324870217.JPG No u mnie też jest chyba ok.A jeżeli mam router to będzie działał na neti?

test.jpg

a co powiecie u mnie, jest ok ?

Neostrada !!

Netia jest najlepsza

Łącze 4Mb za 54 zł miesięcznie

394731933.png

Na speedtest.net to wątpie że by mi się udało uzyskać te 50ms, najmniejszy jak patrze w historii to jest 57ms.

Ale to nieodwzorowywuje dokładnie przynajmniej w większości u mnie. Ja nie mówię, że radiówki są lepsze i wygrywają z ADSL, ale jeżeli ktoś nie gra w CSa godzinami to nie potrzebuje byle mniejszych pingów, na RPG itd. jak grałem to nie miałem żadnych lagów i równało się to z ADSL.

@spine123 Bierzesz pod uwagę tylko pingi, prędkość, tak jak z pingami ciężko by było wygrać(pingowanie onet i innych serwisów), ale prędkości już idą podobnie i radiówka ma przeważnie mniejszą cenę.

Ja tam i tak obstaję przy swoim, jak sąsiedzi chwalą radio i admin to człowiek gdzie liczy się z klientami to bym brał, jeżel nie to ADSL.

Ja tam akurat nie zamieniłbym mojej radiówki, na ADSL 2Mbit które by kosztowało 3x drożej. Nawet, jeżeli nie miałbym tutaj dostępu do możliwości w nocy 90% łącza albo przekierować sobie port.