Neo 512 - rozłączanie

Witam. Posiadam Neostradę 512. Zauważyłem, że co jakiś czas (czasami co 15 minut) rozłącza mnie od internetu. Łączę się sposobem Windows.

Dzwoniłem kilka razy do TPsy. Naprawiali, problem jednak powtarza się non stop. Kiedy podpisałem umowę (październik 2006) problem występował.

Po reinstalu Windy było ok. Jednak w Kwietniu problem zaczął się powtarzać. Tata ich o(francuskie imię męskie)(lalka po angielsku)ił. Problem zniknął.

Jednak od tygodnia znów występuje. Co robić ??? Może są jakieś sposoby na rozwiązanie problemu typu instalacja czegoś na kompie ???

Zainstaluj AutoConnect jest lepszy do tego badziewia od TP.

Ja nie instalowałem badziewia od TP :smiley:

Zrobiłem konfigurację nowego połączenia i zainstalowałem ich modem :smiley:

a zobacz czy może nie masz zaptaszkowanego wyłączania usb

menadżer urządzeń -> główny koncentrator usb-> właściwości zarządzanie energią -> odptaszkuj “zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii”

jaki masz modem?

To normalne przy Neostradzie. Sam mam neostrade od grudnia 2004 i zawsze problem występował (z początku uzywałem tego okienka stefy tp, to bylo czesciej) ale jak zaczełem uzywac zwyklego laczenia przez windows to bylo rzadziej (przez AutoConnect też). No ale problem cały czas wystepuje, powodem tym są po prostu przeciążone linie tp. U mnie czasami przez 1h nie idzie sie połaczyc dluzej niz na 5s :confused:

Teraz jak będzie najbiższa zmiana regulaminu, to zrywam umowe z tp. To jest strasznie irytujące. A przy zmianie regulaminu mam prawo go nie zaakceptować i bez zadnych kar zerwac umowe. Żaluje ze tego ostatnio ze zrobilem, jak byla zmiana jakos w zimie :confused:

jakoś u mnie chodzi bez problemu od około roku, u mojej dziewczyny też ale skoro Twoim zdaniem to normalne to baw się dobrze

Tylko ja dużo ściągam i nie mogę brać neta z limitem transferu :slight_smile:

Złączono Posta : 28.06.2007 (Czw) 17:08

Sagem Fast 800 :smiley:

No to gratuluje, bo u mnie i wszystkich moich znajomych z neostradą zawsze tak było. Ale to może zależeć od miejsca zamieszkania. Akurat u mnie wszystkie się ciągnie od Poznania, a tu linie widać są przeciażone, u Ciebie może być inne miasto, gdzie takich przeciążeń nie ma.

TP zniosła limity transferu zimą :wink:

Wiem, że zniosła :smiley: Mówię, że nie mogę zmienić na np. Blueconect (jedyne co u nas działa poza neo)

jaki model? (masz na odwrocie modemu) i jakie masz sterowniki, sprubuj pobrać nowsze z netu, bo te z płytki od neo są lipne.

sam mam sagema i też mam problemy, przy czym kumpel ma speedtoucha i nie ma takich problemów, po zmianie sterownikó, zauważyłem poprawe, ale i tak rozłańcza.

SAGEM F@ST 800 E2T

a jakie masz sterowniki? te z płytki od neo ?

Tak

to poszukaj na google jakiś innych. jaki błąd wyskakuje? diody świecą się cały czas? może daj też loga w “Bezpieczeństwo i logi HijackThis”

Logi są OK :smiley: Sprawdzałem :smiley:

Nie ma błędu. Po prostu odpina mnie od netu i już :smiley:

to zainstaluj autoconnect i zobacz jaki błąd, na pewno jakiś musi być, a co sie dzieje z modemem i na ile sie “odpina” net?

Średnio tak do 5 min.