Neo - błąd 668 (modem aktywny,diody się świecą) - nie działa

(Pragne Sexu) #1

Witam,

Mam następujące pytanie łączące się z problemem...

Co jest minimalnie potrzebne do zestawienia połączenia z neostradą lub Net24 (Netii)? Czy sterowniki do modemu, podłączenie modemu do linii telefonicznej i komputera oraz podanie loginu i hasła wystarczą?

Ale od początku. Miałem kiedyś neostradę, ale przeszedłem do Netii chyba ze dwa lata temu (na linii TP i z modemem Sagem 800 również z TP). Miałem wielokrotne problemy z połączeniem, ale przedwczoraj Internet zdechł na dobre.

Nie da się połączyć ze względu na błąd numer 668. W modemie obie kontrolki palą się światłem ciągłym i monitor Sagema pokazuje zieloną strzałkę, sugerując gotowość działania. Sterowniki przeinstalowałem parokrotnie, ale wciąż ten sam błąd. Nie muszę chyba dodawać, że nic z połączeniem nie było kombinowane? Po prostu necik padł i kropka.

Telefony na infolinię nic nie pomogły - ciągle sugerowali, żebym instalował ponownie sterowniki - albo w końcu, że to z Windowsem (XP) jest coś nie tak...

Zrobiłem więc inną rzecz. Zainstalowałem sterowniki do modemu na drugim komputerze (ściągnięte ze strony http://www.pomoc.x.pl), podłączyłem modem podczas instalacji (gdy zostałem o to poproszony). W "Otoczeniu sieciowym" powstało połączenie Internet ADSL, w którym wpisałem login i hasło. Niestety, połączenie nie chciało zadziałać ze względu na błąd 651. Zaznaczam, że nie mam przy sobie żadnych płyt od neostrady czy Net24, więc nie instalowałem stamtąd całego oprogramowania na tym drugim komputerze, a jedynie sterowniki od modemu.

Zastanawiam się, czy to wystarczy i gdzie w tej chwili szukać błędu.

Proszę o wskazówki. Z góry dzięki.

(szymon189) #2

Zainstaluj oto te stertowniki: http://www.pomoc.x.pl/pliki/SagemCD.Netia.exe

(Pragne Sexu) #3

Właśnie te sterowniki zainstalowałem. Jeszcze się zastanawiam nad jednym - przy instalacji sterowników jest wybór, czy Internet jest na łączu Netii czy TP, i zastanawiam się, co wybierać. Niby kable są od TP, ale teraz zarówno Internet, jak i telefon mam od Netii (bez podłączania nowych kabli), więc pewnie na łączu TP...