Neo kradnie mi neta

problem w tym ze zawsze mialem transfer po 60/67max/50 kb/s przy moim lączu 512kb/s a gdzies od 4 miechow zmienjszył się do 25/20/33max … więc o połowe a łącze nadal te same … wiem zalezy to od servera ale mojemu koledze sciaga po 120kb/s ma lącze 1,3mb to swiadczy o tym ze server jest dobry … więc ma prawo u mnie sciagac po 60 kb/s ale ta neostarda podejrzewam ze zaniża mi neta prosze o porady jak moge ten problem rozwiązac …

zadzwoń do nich i zapytaj czemu tak drastycznie spadł Ci net, przeskanuj komputer w poszukiwaniu wszelkiego świństwa (wirusy, robale, trojany, spyware itp. itd.)

a masz wifi w domu czy kablowy modem do neo? ja na wifi czasem mam transfer 30-35, a czasem 50-60. Na kablu zawsze ponad 60Kb/s jak masz wifi zo załóż sobie klucz wpa.

serwery im nie wytrzymują poprostu

jest masę tematów o tej nieszczęsnej neo, ja też zauważyłem że zaczynają lecieć w kulki umowa przedłużająca szła do mnie 19 dni transfer spadł im diametralnie, jestem na etapie walki z nimi na blue line jak na razie nie wskórałem nic, zadzwonił monter powiedział że kierują sprawę do firmy obsługującej centrale i powinno być lepiej jak na razie nie jest.

HuBerTo

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

No Panowie i Panie. Bez przesady. Mam neostrade od ponad 3 lat i nigdy nie miałem z nią większych problemów.

Od niedawna mam Neo 1mb i transfer cały czas jest taki jaki powinien być czyli coś koło 130kb/s. Moim zdaniem to wina komputera, tzn wirusów itd

czyli masz identyczne “poglądy” jak konsultanci z TP , szkolenie na konsultanta zdałeś na 6 , bo niestety ale tak są szkoleni , cytat informatyka który szkoli kolsuntantów “neo” " jeżeli nie wiesz co odpowiedzieć klientowi to powiedź że ma wirusy i żeby zrobił format"

wszystko zależy od technologi zastosowanej przez TP , są nowoczesne “sieci” gdzie niedochodzi to zapychania łącza i wszystko działa pięknie ale instnieje masa sieci na starych technologiach gdzie niestety małe “przeciążenia” utrudniają skutecznie kożystanie z internetu .

To jak widać nic nie może zrobić?

Bo sieci nie wymieni…

Ja mam neostrade już trzeci rok i na transfer nie narzekam. Teraz mam 1mb i z rapidshare’a ściąga mi po 120-130 kb

jak widać neo to syf totalny (w 80% przypadków).

i nic nie wskórasz. Oni będą twierdzić, że wina leży po Twojej stronie a nie ich. Najlepiej zeskanować kompa kilkoma antywirami, wyeliminować wszelki syf z kompa i w tedy ich atakować. A jak nie to pozostaje sąd (choć z tym bywa różnie) lub zmiana dostawcy neta.

nic nie wskórasz, bo w umowie jest do 512 Kbps

Heh, zadzwoń do nich, miałem to samo tzn. mieli jakieś remonty i transfer z 125kb/s spadł mi do 20kb/s dzięki temu nie musiałem płacić za ostatni miesiąc. :lol: