Neo na 2 kompy


(Iwagreg) #1

Witam , proszę o podanie najlepszego sposobu i najtańszego na podział neo na 2 kompy / oba w jednym mieszkaniu / jeden to desktop drugi laptop , oczywiście z niezależnym dostępem do netu z każdego z nich . Z góry wielkie dzięki . Pozdrawiam :smiley:


(Lukospol) #2

Ja mam wlasnie ten sam problem co Ty. Mysle chyba, że najlepszym rozwiązaniem będzie kupienia router Wifi (oczywiście jeżeli laptop ma wbudowana obsluge Wifi). Konfiguracja neo pod taki router jest banalna a dzialanie bardzo proste. Komputer stacjonarny bedzie odbieral polaczenie przez kabel a laptop przez fale radiowe :slight_smile: Niby proste, ale wlasnie jest czasami pewne 'ale'...

Pozdrawiam :!:


(adam9870) #3

Jeżeli tylko na dwa komputery to chyba najprościej to jest zrobić sieć (kablową a nie bezprzewodową). Do tego potrzebujesz kabel sieciowy plus dwa kompy. I potem w systemie konfigurujesz. I jeden komputer będzie udostępniał połączenie internetowe dla drugiego. Ale wtedy ten udostępniający będzie musiał działać aby w drugim możnabyło przeglądać strony. :roll:

Natomiast jeżeli chcesz aby nie musiał być włączony ten udostępniający to chyba najlepiej zakupić ruter i udostępniać łącze :slight_smile:

Jeżeli chcesz aby powiedzmy kilkadziesiąt metrów mieć dostęp do netu (na laptopie zapewne Ci się to przyda) to kup ruter wi-fi (bezprzewodowy) :wink:


(aju) #4

:roll:

Najprościej będzie zakup najtańszego routera z wbudownym modem ADSL i switchem.

Koszt takiego routera to od ok. 120zł. w górę (nowy)


(Lukospol) #5

Polecam zajrzec na ta stronke, mysle że powinno to kogos zainteresowac:

http://www.allegro.pl/item103027975_rou ... fv_ss.html

8)

Czyli jednak mialem racje z tym routerem :slight_smile:


(aju) #6

Lukos tak miałeś rację. :slight_smile:

Ale do tego co podałeś trzeba zakupić osobno jeszcze modem ADSL więc nie jest on najlepszym rozwiązaniem.

Polecałbym zakup tego


(pysiu) #7

zakup routera i zrobieniem czegoś takiego http://banita.pl/~pysiu/d-link/d-link%20neo.html


(Iwagreg) #8

Witam , dzięki za szybką odpowiedź . Pozdrawiam :lol: