Neo na dwóch kompach

(Paluch Ti) #1

siemka, mam pytanie czy mogę miec neo na dwóch kompach jak bede miał drugi modem? bo aktualnie mam neo na kompie stacjonarnym połączoną przez modem speed touch. no i mam także laptopa i czy jakbym załatwił sobie modem do neo to czy mogłbym mieć neo a tym i na tym kompie?

(Golden Finger) #2

Jedna linia telefoniczna, jedno Neo.

Drugi modem nie jest Ci potrzebny (do niczego się nie przyda, chyba, że będziesz sobie podpinał raz jeden raz drugi :wink:), ale np. router i masz nie tylko na dwóch ale i na więcej komputerach Neo :slight_smile:

:okulary:

(system) #3

Z modemem dostałeś płytkę to zainstaluj na lapku tak samo jak na stcjonarnym i podpinaj ten sam modem , chyba , ze to kłopot to można i kupić drugi - koszt 19 zeta.

(aju) #4

dariuszo nie ma takiej możliwości.

Najlepszym wyjściem jest zakup routera z modemem ADSL ale można to zrobic również bez niego

Wadą takiego rozwiązania jest fakt, iż aby na drugim komputerze był internet, pierwszy musi cały czas chodzić (dlatego warto kupić router - koszt najtańszych ok. 100zł.)

(mrbungle) #5

no i tutaj sie z Tobą niezgodzę...

ostatnio pożyczyłem mój stary router kumplowi, ale... zapomniałem skazować swojego loginu i hasła... i się zalogował na swojej linii na moje konto przy czym mnie nie wyrzuciał (czyt: nie wylogował)!

Dziwne prawda?

(Spidr) #6

Fakt, można się logować z różnych numerów na ten sam login i hasło. Starczy, że masz skrosowaną linię w centralce. Ale poczytaj dobrze umowę, czy nie jest to nielegalne.

(aju) #7

Coś mi się wydaje że kolega wpisał od razu swoje dane.

Gdyby się zalogował to Ciebie by musiao wyrzucić (chyba że korzystasz a np. autoconnecta i od razu Cię połączyło wyrzucając kolege)