Neo na dwóch kompach

siemka, mam pytanie czy mogę miec neo na dwóch kompach jak bede miał drugi modem? bo aktualnie mam neo na kompie stacjonarnym połączoną przez modem speed touch. no i mam także laptopa i czy jakbym załatwił sobie modem do neo to czy mogłbym mieć neo a tym i na tym kompie?

Jedna linia telefoniczna, jedno Neo.

Drugi modem nie jest Ci potrzebny (do niczego się nie przyda, chyba, że będziesz sobie podpinał raz jeden raz drugi ;)), ale np. router i masz nie tylko na dwóch ale i na więcej komputerach Neo :slight_smile:

:okulary:

Z modemem dostałeś płytkę to zainstaluj na lapku tak samo jak na stcjonarnym i podpinaj ten sam modem , chyba , ze to kłopot to można i kupić drugi - koszt 19 zeta.

dariuszo nie ma takiej możliwości.

Najlepszym wyjściem jest zakup routera z modemem ADSL ale można to zrobic również bez niego

Wadą takiego rozwiązania jest fakt, iż aby na drugim komputerze był internet, pierwszy musi cały czas chodzić (dlatego warto kupić router - koszt najtańszych ok. 100zł.)

no i tutaj sie z Tobą niezgodzę…

ostatnio pożyczyłem mój stary router kumplowi, ale… zapomniałem skazować swojego loginu i hasła… i się zalogował na swojej linii na moje konto przy czym mnie nie wyrzuciał (czyt: nie wylogował)!

Dziwne prawda?

Fakt, można się logować z różnych numerów na ten sam login i hasło. Starczy, że masz skrosowaną linię w centralce. Ale poczytaj dobrze umowę, czy nie jest to nielegalne.

Coś mi się wydaje że kolega wpisał od razu swoje dane.

Gdyby się zalogował to Ciebie by musiao wyrzucić (chyba że korzystasz a np. autoconnecta i od razu Cię połączyło wyrzucając kolege)