Neo na Sagem Fast 800 E3T pod Mandriva 2007


(sCooBy^) #1

Próbowałem tego: http://strefamandrivy.pl/forum/viewtopic.php?t=7410

i innego, w sumie już wszystkiego próbowałem. I DUPA. Nie ma neta i zdaje się że nie będzie... Ludzie jak wy możecie na tym czymś pracować! Przecież żeby pod takom niby super mandrivą neostrade odpalić na sagemie to cza być cudotwórcą albo samym bogiem. I to ma być przyjazny system ?? Przecież ten linuch na nic się kompletnie nie nadaje. Dodam jeszcze że na moim sprzęcie (1GB RAM, A64 X2, Geforce 8800) to chodzi jak Vista na 512 RAM i 1GHz Pentium.

Więc zadam wam pytanie - jak w tym waszym linuxie odpalić Neta na sagemie E3T - jak mi kto da rozwiązanie to mu na konto na flaszke przeleje...


#2

http://www.mandrivalinux.eu/showthread.php?t=185519 - jeżeli z tym sobie nie poradzisz, to raczej Linux nie jest dla Ciebie.

To że Ty z czymś nie potrafisz sobie poradzić, nie znaczy że to coś jest złe, tylko że Twoje umiejętności pozostawiają wiele do życzenia. Wiele ludzi instalowało te modemy i u nich działają, a że nie działa u Ciebie, to już chyba kwestia Twoich umiejętności (a może ich braku?)


(Zbigniew 1962) #3

Ależ proszę bardzo http://strefamandrivy.pl/forum/viewtopic.php?t=7315

a najlepiej to się zarejestruj na strefie tam napisz jak to nie działa


(sCooBy^) #4

Akurat ten post czytałem wcześniej niż poprzedni na tamtym forum.

Zassałem drivery z : http://eagle-usb.org/ueagle-atm/non-free/

skopiowałem i rozpakowałem w kat /lib/firmware komendami:

cd /lib/firmware

tar xvzf /home/m/download/ueagle-data-1.1.tar.gz

mv ueagle-data-1.1 ueagle-atm

doinstalowałem pakiety:

ppp-ppoatm

ppp-pppoe

rp-pppoe

kernel source

mam zainstalowane, modem się synchronizuje, nawet DNS-y przydziela po restarcie. Co z tego jak otworze przeglądarkę i nie ma szans załadować żadnej strony (białe tło i tyle). a Ikona sieci jest w stanie rozłączonym, kliknięcie na nią LPM i połącz z ppp0-cośtam nic nie daje


(Zbigniew 1962) #5

konfigurowałeś graficzne ??

czyli mcc ->sieć i internet -> konfiguracja nowego interfejsu sieciowego ... itd??


#6

sCooBy^ , jeżeli nie zmienisz tonu swoich wypowiedzi oraz nie zaczniesz grzeczniej odnosić się do osób które chcą Ci pomóc, to temat poleci tam gdzie jego miejsce. A ja nie jestem od podsuwania Ci rozwiązań. Nie będę za Ciebie używał Google, bo da mi wyniki takie same jak Tobie, więc jeżeli naprawdę zależy Ci na rozwiązaniu problemu a nie tylko na oczernianiu GNU/Linuksa jak zwykłeś to robić w komentarzach, to powstrzymaj trochę język.


(sCooBy^) #7

Tak konfigurowałem... Przecież pisałem ci wcześniej że niby łączy się podczas startu (jak dam esca to po małym zwiechu 4s zaraz po synchronizacji widze jakieś adresy DNS). Podczas konfiguracji wybrałem DSL-> Nesostrada (czy jakoś tak)->podałem login i hasło-> zaznaczyłem by się łączyło automatycznie i reset

areh

Akurat wiem co to jest Google i zaręczam ci że zanim zadam pytanie na forum to korzystam z Google - tylko że jak dotąd nic sensownego nie znalazłem...

btw. forum jest chyba po to żeby pomagać innym - a jak nie masz nic do powiedzenia to.... ???


(Zbigniew 1962) #8

I zgadzam sie z tobą

Złączono Posta : 27.08.2007 (Pon) 20:31

I błąd żeby łączyło się automatycznie

I błąd żeby łączyło się automatycznie


(sCooBy^) #9

To jak mam się połączyć ręcznie ?


(Zbigniew 1962) #10

Tak!


(sCooBy^) #11

JAK ????


(Kaka') #12

Wszystkie OTy > kosz.

Uprzedzam ( sCooBy^ , szczególnie Ciebie), że jeżeli jeszcze raz zrobi się tutaj taka niemiła dyskusja, cały temat poleci do kosza oraz będzie można zarobić ostrzeżenia.


(Adrian Nawrocki) #13

W ostateczności porzuć mandrive i zainstaluj K\X\Ubuntu. Z ubuneo i neogui nie ma problemu. A w ogóle sterownik dobrze Ci się skompilował?


(sCooBy^) #14

A ja chce mandrivę... Sterowniki wrzuciłem w postaci skompilowanej do /lib/firmware. Jak zresztą wcześniej pisałem: modem mi się pięknie synchronizuje - tylko nie mogę się podłączyć.


(matiit) #15

spróbuj połaczyć sie pod konsole.... i jaki błąd bedzie


(sCooBy^) #16

człowieku czy ty czytasz w ogóle moje posty ?? Właśnie próbuje się dowiedzieć jak połączyć się za pomocą konsoli. Ale widocznie tu nikt o tym zielonego pojęcia nie ma...


(matiit) #17
modprobe eagle-usb

/etc/init.d/eagle-usb start

(Dobreprogramy Auto) #18

Z neostradą mało się bawiłem (czyt. pierwszy raz wczoraj). Jednak był to modem Thomson SpeedTouch 330.

Korzystam z Gentoo GNU+Linux oraz korzystałem z takich poradników:

1) http://tebowicz.blox.pl/2006/06/Neostra ... touch.html

2) http://www.linux.rk.edu.pl/w/p/neostrad ... touch-330/

3) http://forums.gentoo.org/viewtopic-t-32 ... touch.html

Pytania:

1) Czy poprawnie modem łączy się z internetem - chodzi o to czy widzisz jaki nr IP oraz DNS zostały przydzielone. W Speedtouch można było to latwo sprawdzić wpisując w terminalu "pppd call speedtch". Jak jest w tym przypadku to nie wiem.

2) Czy serwery DNS są poprawnie wpisane do /etc/resolv.conf ?

3) Czy nazwa użytkownika i hasło są poprawnie wpisane do /etc/ppp/chap-secrets i /etc/ppp/pap-secrets ?

W jednym z poradników pisze żeby zrobić dowiązanie z /etc/ppp/resolv.conf do /etc/resolv.conf jednak z mojego wczorajszego doświadczenia wynika, że nie jest to dobry pomysł. Internet nie funkcjonował. Wystarczyło skopiować plik /etc/ppp/resolv.conf do /etc i Internet pięknie chodził.

Poradnik nr 1 jest do modemów SpeedTouch jak i Sagem.

PS: Zazwyczaj jest tak że jest pełno poradników jak zainstalować neo jednak każdemu coś brakuje (czyt. trzeba pozbierać informacje z różnych poradników)


(sCooBy^) #19

Dzięki odyn - już działa... :lol:


(Dobreprogramy Auto) #20

A tak z ciekawości - korzystałeś z tych poradników? jeżeli tak to z których ?

PS: Jak ma byś widoczny poprawny Twój podpis na tym forum - nie wiem czy widze go poprawnie....