Neo prędkośc downloadu

Witam…

Kupiłem neo 1mega. Niepokoi mnie jedynie transfer który z np. z rapidshara [zazwyczaj z rapida ciągnie z max prędkością] wynosi ok. 100kB/s …

Znajomy w neo 512 ma ponad 150kB/s…

Przed wymianą neta na neo miałem DSL od TPSA 4mega rozdzielone na 20osób. Transfer sięgał 450kB/s.

Cosik tu nie gra, proszę o pomoc.

Wszystko jest jak w najlepszym porządku. Rzeczywisty transfer liczy się:

Transfer = “Szerokość łącza” (1024) / “Ilość bitów w bajcie” (8) = 128kb/s.

To że znajomemu dochodzi do 150 to kit, bo jak nawet tak pisze to to nie musi być prawda.Tak jak mój poprzedni mówca stwierdzam że wszystko ok.

Pozdrawiam

Byłem pewny że na 1mbit będe miał ok. 300kB/s. Ten znajomy miał te 512 w tej promocji pół roku bodajże za złotówkę. Poważnie miał ponad 150…

Ja w moim poprzednim necie (DSL 4mbit na 20 osób) miałem często ponad 400kB/s… to dziwne bo 4mbit na 20 osób wychodzi 0.2mbit/osoba. Ja mam sam 1mbit i mam 100kB/s.

Hmm.

ja mam neostrade 1mega od 6 grudnia i max 130 kb/s.

jezeli twoj kolega ma neo 512 i ma download 150kb/s to jest nie mozliwe. Ja nieraz jak cos z rapidshare zasysam to mam przez 5-6 sekund prędkosc 250-300kb/s a potem idzie normalnie

Wszystkie programy do ściągania plików ze stron internetowych podają uśrednioną prędkość downloadu.

Po kliknięciu na jakiś link, jeszcze przed pojawieniem okienka ze ściąganiem pliku plik tak naprawdę już się w tle ściąga i stąd wychodzi niby taki gigantyczny transfer na początku.

Prędkość ściągania pliku liczona jest jako prędkość śednia ze wzoru:

V = A/t

A = ilość ściągniętych danych, t = czas od początku ściągania do danej chwili w której pojawia się wynik Aby programy pokazywały dobrze daną prędkość ściągania w danej chwili, to musiałoby to wyglądać:

V = da/dt

dt = bardzo mały przyrost czasu

da = ilość ściągniętych danych w czasie dt

Ma to tylko jedną negatywną cechę: Procesor zajęty byłby obliczaniem tych danych i spowodowałoby to drastyczne zmniejszenie wydajności działania systemu.

Reasumując: Nie patrzcie na to jak wygląda teoretyczny transfer po 5-10 sekundach ściągania, zwróćcie uwagę na prędkość po conajmniej 1 minucie kiedy wszystko już się ustabilizuje.

PS. Przepraszam za wywód troszkę fizyczny, ale nie umiałem tego łatwiej wytłumaczyć ;).

ehhh… czy tam miałeś z góry okreśłony limit na dl:?

że masz łacze 4mbit to dzielisz to nonstop!! równo na te 20 osób? !!

ja sam mam sieć i mam średnio 250-350kB/s czasem i nawet te 480 ;]

i pozatym… 1mbit=1024kbit-- 1024/8=128kB/s wiec w porywach masz te 150 :wink:

coś jeszcze odnośnie neo… zazwyczaj prędkość ściągania jest wyższa ale po chwili spada do twojego limitu, związane jest to poczęści z prędkością nakładania limitu z tepsy :wink:

Nie jest to z tym związane. TPSA nakłada “sztywno” szerokość łącza, ani na chwilę nie jest ono “szersze”, jeśli już to z powodu obciążenia głównego serwera masz wolniejsze łącze, szybsze to tylko za dopłatą :/.

Dlaczego przy ściąganiu pliku na początku wydaje się być szybciej? Pisałem o tym w moim poprzednim poście.