Neo prędkośc downloadu

(Krzysieknd2) #1

Witam..

Kupiłem neo 1mega. Niepokoi mnie jedynie transfer który z np. z rapidshara [zazwyczaj z rapida ciągnie z max prędkością] wynosi ok. 100kB/s ..

Znajomy w neo 512 ma ponad 150kB/s...

Przed wymianą neta na neo miałem DSL od TPSA 4mega rozdzielone na 20osób. Transfer sięgał 450kB/s.

Cosik tu nie gra, proszę o pomoc.

(Leszek Glinowiecki) #2

Wszystko jest jak w najlepszym porządku. Rzeczywisty transfer liczy się:

Transfer = "Szerokość łącza" (1024) / "Ilość bitów w bajcie" (8) = 128kb/s.

(Polarowicz) #3

To że znajomemu dochodzi do 150 to kit, bo jak nawet tak pisze to to nie musi być prawda.Tak jak mój poprzedni mówca stwierdzam że wszystko ok.

Pozdrawiam

(Krzysieknd2) #4

Byłem pewny że na 1mbit będe miał ok. 300kB/s. Ten znajomy miał te 512 w tej promocji pół roku bodajże za złotówkę. Poważnie miał ponad 150..

Ja w moim poprzednim necie (DSL 4mbit na 20 osób) miałem często ponad 400kB/s.. to dziwne bo 4mbit na 20 osób wychodzi 0.2mbit/osoba. Ja mam sam 1mbit i mam 100kB/s.

Hmm.

(Konopka13) #5

ja mam neostrade 1mega od 6 grudnia i max 130 kb/s.

jezeli twoj kolega ma neo 512 i ma download 150kb/s to jest nie mozliwe. Ja nieraz jak cos z rapidshare zasysam to mam przez 5-6 sekund prędkosc 250-300kb/s a potem idzie normalnie

(Leszek Glinowiecki) #6

Wszystkie programy do ściągania plików ze stron internetowych podają uśrednioną prędkość downloadu.

Po kliknięciu na jakiś link, jeszcze przed pojawieniem okienka ze ściąganiem pliku plik tak naprawdę już się w tle ściąga i stąd wychodzi niby taki gigantyczny transfer na początku.

Prędkość ściągania pliku liczona jest jako prędkość śednia ze wzoru:

V = A/t

A = ilość ściągniętych danych, t = czas od początku ściągania do danej chwili w której pojawia się wynik Aby programy pokazywały dobrze daną prędkość ściągania w danej chwili, to musiałoby to wyglądać:

V = da/dt

dt = bardzo mały przyrost czasu

da = ilość ściągniętych danych w czasie dt

Ma to tylko jedną negatywną cechę: Procesor zajęty byłby obliczaniem tych danych i spowodowałoby to drastyczne zmniejszenie wydajności działania systemu.

Reasumując: Nie patrzcie na to jak wygląda teoretyczny transfer po 5-10 sekundach ściągania, zwróćcie uwagę na prędkość po conajmniej 1 minucie kiedy wszystko już się ustabilizuje.

PS. Przepraszam za wywód troszkę fizyczny, ale nie umiałem tego łatwiej wytłumaczyć :wink:.

(Juniorek) #7

ehhh..... czy tam miałeś z góry okreśłony limit na dl:?

że masz łacze 4mbit to dzielisz to nonstop!! równo na te 20 osób? !!

ja sam mam sieć i mam średnio 250-350kB/s czasem i nawet te 480 ;]

i pozatym... 1mbit=1024kbit-- 1024/8=128kB/s wiec w porywach masz te 150 :wink:

coś jeszcze odnośnie neo.... zazwyczaj prędkość ściągania jest wyższa ale po chwili spada do twojego limitu, związane jest to poczęści z prędkością nakładania limitu z tepsy :wink:

(Leszek Glinowiecki) #8

Nie jest to z tym związane. TPSA nakłada "sztywno" szerokość łącza, ani na chwilę nie jest ono "szersze", jeśli już to z powodu obciążenia głównego serwera masz wolniejsze łącze, szybsze to tylko za dopłatą :/.

Dlaczego przy ściąganiu pliku na początku wydaje się być szybciej? Pisałem o tym w moim poprzednim poście.