NEo>Switch> 2 kompy - laptop i stacjonarny. Da się?

Czy mogę rozdzielić neostradę przez Switch’a (Dokładnie Lantech FE1600R 16*UTP) ?

Czy KONIECZNIE muszę dokupić Router ?

Zadaję takie pytanie bo jestem w kropce :confused:

U mnie wygląda to tak :

Neostrada > Laptop > 1st kabel RJ-45 > Switch > 2nd Kabel RJ-45 > Komputer stacjonarny.

Na lapku mam neta - na stacjonarnym coś tam się dzieje ale w końcu wyświetla się informacja “To połączenie ma ograniczoną łączość…”

Stacjonarny ma XP z SP3

A Laptop Viste (bez service packów) wersja “byznes” :stuck_out_tongue:

Napisze co robię po koleji.

1.Łącze się z neo w laptopie.

2.Podłączam 1st kabel RJ-45 do lapka (karty sieciowej)

3.Potem podłączam go do switcha

4.Palą się następujące lampki - Link/Act i Fox/Con światłem ciągłym. Gdy robię coś w internecie (oglądam filmik na YouTube czy ściągam plik) miga szybko Link/Act (tak szybko jakby lapka od dysku twardego się paliła). Na laptopie pojawia się “Sieć niezydentyfikowana” z dopiskiem “Tylko lokalnie”.

5.Podłączam 2nd kabel RJ-45 do Routera. Kabel 1st RJ-45 już jest podłączony do Laptopa (karty sieciowej).

6.Zapala się druga para lampek - tych samych ale w innym miejscu

7.Obie lampki Link/Act migają wolno - kilka razy.

8.Na Stacjonarnym informacja pobieranie adresu sieciowego. Na karcie obsługa w polu typ adresu jest wyświetlona informacja “Nieprawidłowy adres ip”

Pole adres ip i maska podsieci ma 4 zera (0.0.0.0)

Na lapku - nic.

9.Pojawia się informacja na kompie stacjonarnym “To połączenie ma ograniczoną łączność…”. Na kacie Obsługa jest wyświetlona informacja “Ten problem wystąpił ponieważ sieć nie przypisała adresu sieciowego do tego komputera”. W polu szczegóły jest wyświetlony adres ip 169.254.x.xxx i maska pod sieci 255.255.0.0. Na laptopie maska pod sieci jest taka sama ale ip (169.254.z.zzz.) Ip ma inny koniec

Co robie źle ?!

Do Switcha nie instalowałem żadnych sterów.

Na obu komputerach mam ustawione Uzyskaj automatycznie adres IP

i Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie.

Proszę o jakieś rozwiązanie, poradę.

To znaczy możesz udostępnić łącze neo z pierwszego komputera na drugi

tu przykład na podstawie xp http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … Windows+XP

router niezbędny do większej ilości koputerów :slight_smile:

Tak oglądałem to :confused:

Czyli MUSZĘ mieć router ?

Bez niego ani rusz ?

To do czego służy switch ? Tak po ludzku proszę o wytłumaczenie :slight_smile:

tu opis techniczny http://pl.wikipedia.org/wiki/Prze%C5%82%C4%85cznik a prościej switcz to taki przełącznik np. jak brakuje ci gniazd Rj 45 stawia się lub jak długości przekraczają 100 metrów a router to serce dla sieci dzieli łącze , przyznaje adresy itp .

Aha…No tak, faktycznie - switch - przełącznik :confused:

Myślałem że jednak się uda :slight_smile:

Czyli jednak ROUTER jest mi niezbędny. To może jaki polecacie ?

Może taki ?

D-Link DSL/Cable Router 4xLAN (RJ45), 1xWAN (RJ45) (DIR-100) (120,00)

albo

Intellinet router ADSL2+ switch 4xLAN 10/100 Anex B (523998) ( 129,00)

albo

Sweex Router szerokopasmowy (RO003) (97)

Wybrałem takie by nie przekraczały 150zł (tyle mam na stanie kaski :slight_smile:

Od razu mówię że w dziedzinie routerów jestem totalnym laikiem i nie wiem czy takowe podpasują pod mój konfig (neo na 2 kompy wyposażone w karty sieciowe)

I przy okazji : Czy dzielenie internetu w domu (dla własnego użytku) jest legalne ? Czy TP może mnie obciążyć karą ? Czy to w ogóle prawda ?

Żeby rozdzielić Neostrade musisz mieć ruter z wbudowanym modemem ADSL Annex A!Co do marki to nie jestem na bieżąco ale pewnie jakiś Linksys!Rozdzielenie Neostrady w obrębie mieszkania jest w pełni legalne!