Neo vs radiówka

(system) #1

mam taki dylemant.Nie wiem czy zostac przy radiowce czy zalozyc neostrade??jakie sa zalety i wady neostrady.chcialbym abyscie mi napisali jakie sa wady i czy sie oplaca!!

(aju) #2

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=88980&

Zdecydowanie bardziej jestem za podłączeniem neostrady.

(Azpr) #3

hmm mam neo od 3 lat i ona nie ma wad :wink: no moze limity transferu, ale ja takowych nie mam... bierz opcje 512 za 28zł i juz

(Juven) #4

opcję 512 tak, ale nie za 28, a 33 zł za pierwszy rok, a drugi 66 zł, bo podpisać umowę na 3 lata z tp, to za dużo :wink:.

(Azpr) #5

juven skad masz takie ceny? skoro te 28zł jest razem z vat'em? a za 2 i 3 rok płacisz 53zł

(system) #6

czyli jednak polecacie neo. ale jak st np. dialer to sie cos stanie czy nie??jaka jest predkosc pobierania danych z www i np. dc++ przy neo 512???

(Iwagreg) #7

Witam , juven ma racje , 3 lata to za długo , dlatego w pierwszym roku 33 a w drugim 66 zł . Ja niestety jeszcze rok za 96 miesięcznie . Pozdrawiam

PS

dialery Cie nie interesują bo to nie ten typ połączenia

prędkość max teoretocznie to 64 kB/s ale to zależy od serwera i może być mniejsza

(aju) #8

Dialery na stałym łączu nie działają więc nie masz się nimi co przejmować.

I jak koledzy trafnie piszą: nie dajcie się namówić na tańsze neo podpisując umowę na 3 lata.

2 lata jeszcze ujdzie (choć i to ciut za dużo) ale 3 to już samobójstwo.

(PaPuX) #9

Ja osobiście jestem wrogiem TPSA beznadziejnie funkcjonuje neostrada, miałem radiówke i byłem bardziej zadowolony teras mam neta z kablówki i jestem w siudmym niebie 1536/512 Kb/s 121,50 zł bez limitów bez niczkego.

Więc jak masz możliwosć to zobacz oferty kablowe albo NETI, chyba że nie masz wyboru to bierz radio.

(Juven) #10

AZPR takie ceny są jak podpisuje się umowę na 2 lata :wink:.

(aju) #11

A co się dokładnie działo i kiedy?

Bo ok. dwa lata temu rzeczywiście dośc często następowały całodniowe zwisy neostrady.

Ale od ponad roku wszystko działa tak jak należy, żadnych przerw, żadnych bugów jeśli chodzi o jej działanie :smiley:

(Ferdek31) #12

jeżeli trafisz na solidnego providera od radiówki to powinno być ok ja mam radiówkę 192 / ściąganie 23,5 KB sztywno z małymi odchyłami , praktycznie zero przerw, najdłuższa po burzy 3 godziny w ostatnim półroczu, stały ip, internet chodzi elegancko, wszystko zależy jak admin skonfiguruje i zarządza, no i jakie masz warunki terenowe, no i po miesięcznym wypowiedzeniu mogę zrezygnować, a nie 2,3 lata. Jeden minus słabe bezpieczeństwo, łatwo o włam, bo nie ma szyfrowania z uwagi na spowolnienie.

(Kruczasty007) #13

polecam neo np 655Kb/s masz 15GB ale jak dasz rade to sciagniesz z 20-25 GB tak jak ja tylko wolniej sciaga

(aju) #14

Oczywiście kolega kruczasty007 mówi o neo 512 kb/s :slight_smile:

(system) #15

teraz posiadam radiowke.Podczas pobierania z www mam do 45 kb/s ale jednak zostane przy radiowce:D

(Azpr) #16

juven a ta promocja jest na 3 lata, a pani z infolni powiedziala ze te ceny sa juz z wliczonym vat'em, czyli 28zł miesiecznie, i 53zł za kolejne 2 lata

(Juven) #17

AZPR coś chyba źle zrozumiałeś :stuck_out_tongue: umowę w promocji można zawierać na 2 i 3 lata :wink:.

3 lata:

pierwszy rok: 28 zł

drugi i trzeci: 56 zł

2 lata:

pierwszy rok: 33 zł

drugi rok: 66 zł

Do poczytania: http://www.tp.pl/prt/pl/promocje/intern ... ?_p=552524

PS tak zgadza się ceny są już z vatem 8).