Neostarda + siec bezprzewodowa w laptopie

Witam pojawil mi sie problem:

mam kompa stacjonarnego jest polaczony z liveboxem kablem

mam laptopa jest podlaczony bezprzwodowo

ale od jakies czasu nie moze nawiazac polaczenia

jednak gdy odlacze kabel od stacjonarnego i podlocze do lapopta jest polacznie

to co sie wklada do laptopa :P:P mruga dioda…

sprawdz IP

Do laptopa podłączasz adapter dodany w zestawie instalacyjnym, instalujesz stery i wciskasz REG na dole-powinno chodzić. skoro chodzi przez kabel, to nie jest wina liveboxa. pamiętaj, że na routerze nie wyświetlają sie numery błędów, więc musisz uważać. sprawdź czy masz wszystko ok w menu konfiguracyjnym, czy nie ma żadnych przeszkód na drodze między liveboxem i laptopem itp. i która ikona mruga? jest ich pięć:) sprawdź na stacjonarnym jak działa WiFi-po prostu podłącz ten adapter do kompa i spróbuj się połączyć, jeśli pójdzie to coś jest na laptopie. przy instalacji z płytki wybierz instalacja dodatkowych komputerów i WiFi i dalej standardowo. Sprawdź klucz WEP i SSID, sprawdź, czy może nie próbujesz się połączyć z liveboxem sąsiada:) Musiałbyś trochę dokładniej opisać problem-jak zachowują się diody, czy da się podłączyć WiFi do stacjonarnego, jakie kroki wykonałeś itd, to postaram sie pomóc:)

domichaelo Napisz lepiej jakim kablem chcesz laczyc laptopa do LB. Jesli USB, wymaga sterownikow. Jesli ethernetem (rj45) to wymaga dzialajacej i wlaczonej karty sieciowej. Oczywiscie jesli ethernet, to do czerwonego portu w LB (zolty jest defaultowo zarezerwowany dla videostrady). Jesli zaraz po podlaczeniu miga na LB 3cia dioda to na 99% przydziela IP do karty i powinno dzialac.

A jesli po podpieciu zaczyna mrugac dioda ze znaczkiem @, to to jest juz fantastyka parainformatyczna :wink:

ja nei napisalem ze na liboxie mi diody mrugaja tlyko na tym bezprzedowym malym metlowym ta jedyna dioda, pisze ze polaczono ale nie moge wlaczyc gg przegladrki itp

domichaelo , a uzyles takiego malego przycisku przy wtyczce zasilania LB podpisanego REG? jesli nie, to najprawdopodobniej masz wpisany zle klucz sieciowy WEP, zle dobrana jego dlugosc (winna byc domyslnie 128 bitow, wynosic) i adres MAC dongla (poprawna nazwa tego “malego metalowego”) jest poza lista dozwolonych. Wcisnij ten przycisk, odczekaj minute badz dwie i sprawdz czy sie stronki nie laduja.

(zakladam ze LB jest poprawnie zsynchronizowany i zalogowany do neostrady)

Przycisk REG na Liveboxie to totalna sciema. Ja go wcale nie używalem. To jest stworzone dla ludzi którzy nie chcą sie niczego nauczyć i nie potrafią wejść na strone konfiguracji Liveboxa. Wyrzuć tego dongla i zacznij używać karty WiFi zamontowanej w laptopie. Na laptopie klikasz Start->Uruchom-> wpisujesz “cmd” dalej wklepujesz “ipconfig /all”. Wyszukujesz adresu mac karty sieciowej i wchodzisz na konfiguracje liveboxa 192.168.1.1. Tam zakladka sieć bezprzewodowa, włączasz filtracje adresów mac. Wchodzisz w edycje adresów wpisujesz adres z karty WiFi. I obeszlo sie bez wciskania REG. Powinno zaczać chodzić bez problemu.