Neostrada 10 MB/S Sprawdzi ktoś ;)?

(Patrickkubiak) #1

Witam mam problem .

Kupiłem nesotrade 10 mb/s z telewizją z 1 mb/s przełączyli na 10 mb/s w ten sam dzień co zamawiałem . Miałem stary modem raz było 5,1 MB/S Raz 7,6 ale wyżej niż 7,6 już nie szło .

Teraz mam Liveboxa Dekoder lezy nie podłączony ogólnie mam samego liveboxa przy kompie .

I teraz także pobiera 790 kb/s . Nie wiem czy mam coś źle skonfigurowane może mam ADSL / Pod Ethernet Telefonu nie mam aczkolwiek mam numer mam tylko kabel telefoniczny.

zarzucam Screeny niech ktoś zerknie : http://i45.tinypic.com/n4v67t.jpg

Z góry dzięki jak ktoś by spojrzał :smiley: .

(pdjemba) #2

Sprzedali Ci neostradę DO 10Mb a nie 10Mb :slight_smile:

(j24) #3

Tak jak napisał przedmówca. Żaden usługodawca nie sprzedaje prędkości o ściśle określonej prędkości tylko określa prędkość maksymalną, która może być osiągnięta lub nie. A to czy jest osiągnięta jest zależne od 77 rożnych okoliczności: pogoda, obciążenie sieci, stan techniczny w sieci lokalnej itp itd.

(Rupertm) #4

Miałem to cudo i po kilku reklamacjach odstąpiłem od umowy z przyczyn TP Po włączeniu Tv prędkość internetu spadała do 4 Mb/s gdy wyłączyłem tą Tv prędkość była około 9Mb/s przyczyną była zbyt mała przepustowość łącza dla usługi Tv potem wziąłem neostradę Fiber 40Mb/s bez tv i jest spoko ale jak ci zależy na tv to możesz zamienić iptv na satelitarną jednak livebox mósi być stale włączony i to jak dla mnie jest bez sensu bo on pobiera jakieś 30w prądu

(Witkacy75) #5

Telewizja HD w neostradzie 10 Mb zżera ok. 8 Mb/s.

Tak więc w najlepszym wypadku zostaje ok. 2 Mb/s, w czasie oglądania TV.

Tego Tobie na żadnej infolini nie powiedzą przed zakupem.

(Patrickkubiak) #6

Dobra dzięki :wink:

(djosdanielos) #7

tak czy siak powinieneś zadzwonić do nich i wyjaśnić sprawę ,bo synchronizację w dół masz taką jaka jest dla 6Mb jeśli masz TV po kablu a nie antenę sat, to nie będziesz miał obecnie nawet 2Mb podczas oglądania TV .

Dawno podpisałeś umowę ?od strony technicznej to twoja linia powinna bez problemu ciągnąć 10Mb + osobno 4Mb na TV a nie łącznie w tych 10Mb bo generalnie linia ci na to pozwala

XXMarko ,

nie musi ,bo jak masz TV przez antenę sat ,to jest potrzebny tylko raz przy uruchomieniu tunera, później można go odłączyć i TV będzie działać dopóki nie wyłączymy tunera ,potem trzeba od nowa podpinać router też bezsensu :lol:

(Rupertm) #8

Właśnie to miałem na myśli że przy każdorazowym włączaniu tv nikt przecież nie włącza tunera na cały dzień bo to też bierze sporo prądu

(Agatonster) #9

TheBarca ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.