Neostrada 1MB i pare pytan o obecną promocje

(Djmac) #1

Witam, chce teraz zmienić neta sobie na neo 1mb.

I mam pare pytań co to tego:

1. Czy musze brać od nich modem ? (livebox) bo chce kupić ruterka z modemem ADSL bo nie opłaci się co miesiąc płacic im 12 zł za niego (12x36= 432 zł, za pół tej ceny można kupic rutka)

2. Czy prócz opłaty za neta przez pierwsze pół roku (28zł) kolejne 2,5 - 56 zł PONOSZĘ JAKIEŚ OPŁATY ??

*no jeśli konieczne jest posiadanie ich modemu no to wiadomo 12 zł miesięcznie... a jeśli go nie mam czy za coś jeszcze płacę ?*

1. Czy są jakieś miesięczne limity na pobieranie ??

2. Jak wygląda sprawa transferu ? Pobieranie pewnie max w granicach 128 KB/s a wysył ? wie ktoś ?

3. Jak wygląda sprawa podziału neo - w obrębie jednego mieszkania jest to dozwolone rozumiem ??

Pytam tutaj może ktoś z Was posiada tą opcję neo bo na stronie tp.pl nie moge znaleźć odpowiedzi na moje pytania... :frowning:

aha no i jeśli ktoś ma niech sie wypowie na temat sprawności i niezawodności działania...

ps. prosze nie usuwać :roll:

(system) #2
  1. nie ma

2. wysylanie 32kB/s max

3. w jednym mieszkaniu mozesz dzielić ale nie poza

ja bym ci radził (o ile musisz brać neo) 1 mb na dwa lata 3 miesiące 33 zł i reszta 66 zł.

(Iwagreg) #3

Witam ,

1 Nie musisz brać liveboxa , są inne w ich ofercie bez dodatkowej opłaty miesięcznej

2 Nie

ps.

mam zamiar , ze względów technicznych , przedłużyć umowę na neo 1 Mb , ale tylko na rok , czyli 76,01 zeta miesięcznie , za niedługo net może być dużo tańszy i podpisywanie umowy na więcej niż konieczne minimum jest ryzykowne . Obecnie mam neo 512 i nie ma żadnych problemów technicznych , owszem kiedyś miałem ale to było jakieś trzy lata temu . Co do modemu to mam sagema i hula bardzo dobrze , mam go od trzech lat za 1 zeta w promocji . Pozdrawiam

(Djmac) #4

no nie musze, ale co innego wezme :frowning: nie ma nic chyba poza tym ?? w niskiej cenie no i okolo 1MB zeby bylo... jesli w dobrej cenie moze byc i 2 MB :slight_smile:

czyli zwyczajnie nie ma co się wiązać na 3 lata - lepiej krócej bo wyskoczy kolejna promocja ? albo cena netu spadnie ? to miales na mysli ?

co do tego modemu - ale jakiś musze wziąć od nich ? i kazdy który biore to dzierzawienie jego ? nie jest moja własnościa ??

(system) #5

o modemie nie umiem Ci odpowiedzieć bo sam nie wiem. wiem ze jak kiedyś miałem no i jak rezygnowałem to musiałem modem oddać. jeśli CI sie śpieszy to weź neo ale na dwa lata ( dokładnie dlatego jak napisałeś) a jak nie to poczekaj troche aż netia sie ustabilizuje. Jeszcze wchodzi w grę radiówka i kablówka, ale to zależy gdzie mieszkasz i jakie masz możliwości.

(Djmac) #6

kablówka odpada - za drogo wychodzi ;/ jeszcze trzeba miec pakiet najwyzszy w kablowce (a bede z niej rezygnnowac i brac cyfrowy polsat albo cos tego typu) wiec nie opłaca mi sie to :confused:

radiówke mam teraz ale mam już jej dość :confused: płace 45zł miesięcznie a mam ~ 280kb - przy sciaganiu dochodzi do 38KB a wysyl.... tragedia.... :frowning: dlatego chce zmienic ...

(PaPuX) #7

Nie jestem przekonany co do NEO, u znajomego te 1Mbit chodzi jak 256kbps z NETII także ja widzę taka różnice bo akurat takie porównanie mam. Bardzo rzadko zdarza sie że jest 1Mbit, ale skoro nie masz wyboru to szkoda.

(Djmac) #8

no z tego co widze w netii jest cena ponad 100 zł za 1MB :frowning:

mam zamiar zrobic sobie przez ruter z modemem adsl bo podobno przez te ich modemy to sie wali troche ten net (tak wyczytałem w necie na forum jakims) czy to prawda ? jest szansa ze bedzie lepiej chodzic ??

w planach mam taki ruter: http://www.allegro.pl/item181963347_lin ... netia.html

bezprzewodowy bo mam w lapku radio i nie chce być związany kablem :wink:

powiedzcie czy by sie nadawał zamiast tego ich modemu :slight_smile:

Złączono Posta : 09.04.2007 (Pon) 13:42

czyli jesli brac ten modem to który z nich jest darmowy ? albo za grosze miesięcznie ;] bo przeciez i tak nie bede z niego korzystać jedynie w wypadku awaryjnym ruterka ;] jaki wybrac ?

(PaPuX) #9

Wybrałeś najgorszy router jaki istnieje.

Unikaj Linksysów i D-linków, wszystko jest lepsze od tego.

Nadawał się będzie ale jak ze stabilnością to jest inna sprawa. Ten router bardzo często traci zasięg WiFi i się zawiesza nie wspominając już o tym że musi stać w wentylowanym pomieszczeniu bo nieraz nawet topi się jego własna obudowa z wydzielanego ciepła.

Takie jest moje zdanie.

Polecam routery Negear

(Djmac) #10

a jakiś może konkretny który moge dostać w necie no i oczywiscie za rozsądne pieniądze :stuck_out_tongue: