Neostrada 1MB - opłaty,instalacja

Witam, po kłótni z moim adminem z sieci o porty postanowiłem założyć Neo 1MB i mam parę pytań.

1.Ile kosztuje cała ta paczka?

2.Co jest w zestawie?

3.Gdy mam parter i piętro i na dwóch poziomach mam wtyczki pod telefon stacjonarny to muszę zakładać rozdzielacz i podłączać telefon z dołu pod modem który będzie na górze?

4.Jaki modem polecacie?

Dzięki za odpowiedzi :smiley:

  1. Paczka (modem, kable, płyta, filtry) kosztuje chyba miedzy 1.22 a 20 zł, ale nie wiem czy we wszystkich abonamentach.

  2. modem, kable, płyta, filtry

  3. w paczce są specjalne filtry, które zakładasz między tel. a gniazdkiem a modem bezpośrednio gdzie chcesz.

  4. co do tego to nie doradzę.

eryks303 , czyli telefon nie musi być podłączony pod modem?

Nie,

telefon >>> filtr >>> gniazdko

PC >>> modem >>> gniazdko

To fajnie bo myślałem, że będe musiał ciągnąć kable przez poł domu :smiley: . A modem jaki możecie polecić? Wystarczy USB F@st800? A i najważniejsze czy w Neo porty są od razu otwarte?

Ja miałem SpeedToucha 330 i nie narzekałem.

Fast Teraz niestety wziąłem LiveBox’a i… szkoda gadać. Wracając do tematu. Po instalacji sterowników, skonfigurowaniu połączenia możesz usunąć aplikację Neostrada TP i powyłączać powiązane z nią procesy. Potem konfigurujesz sobie połączenie ręcznie i masz wszystko działające, a na dodatek nie mulące aż tak kompa.

F@st’a 800 ma mój kumpel i nie narzeka. A pod jakim systemem pracujesz?? Windows czy Linux?

PS.

Telefon podłączasz niezależnie od modemu Neo.

PS 2.

Zgodzę się z tym stwierdzeniem. ZXDSL 852 nie jest lubianym modemem.

Osobiście bardziej polecam SpeedToucha 330 …ale od biedy i Sagem F@st będzie.

TP nie blokuje portów …ale zamierza w najbliższym czasie ze względów bezpieczeństwa blokować wybrane (135, 137, 138, 139, 445) -jednak by było jak do tej pory wystarczy będzie do loginu dopisać: bez_ochrony- :wink:

Był kiedyś taki modem ZXDSL 852 jeżeli TP go jeszcze oferuje to ja go nie polecam…

Szczerze polecam Linksys WAG200G-EU , prosta konfiguracja i masz 4 wyjścia ethernet i jeszcze bezprzewodowo siejesz :slight_smile:

A z modemów TPsa najlepsze to SAGEM Fast 800 E4.

W dniu 01.06.2008 , o godzinie 22:30 został dopisany post przez mymaney

może być podłączony pod LiveBoxa jeżeli z VOIPa korzystasz :slight_smile:

Ja osobiście polecam poszukać routera xDSL od razu z bezprzewodowym dostępem. W sumie to nawet livebox obleci, używam go w domu i nie narzekam… były problemy z synchronizacją na pocżatku, ale nie po stronie urządzenia.

ja też polecam router np Edimax AR-7084gA,używam go od paru tygodni działa idealnie żadnych problemów,prosta konfiguracja po polsku.Cena 130-150.No i najważniejsze nie musisz instalować żadnych sterowników,dostęp do niego masz od razu po podłączeniu do kompa,wystarczy raz zapisać login i hasło i masz net.Nie instalujesz autoconecta i podobnych mu programów aby łączyły cię z neo.Dziękuję za uwagę :slight_smile:

No ja wcale nie instaluję tej całej “Strefy Neostrady” czy jak to się teraz nazywa :stuck_out_tongue: Z płytki instalacyjnej wyciągnąłem sobie folder ‘Driver’ i tam są same stery od Thomsona (mam własnie SpeedTouch ST330), po formacie tylko to instaluję, uruchamiam tylko raz ‘SpeedTouch Dial-up’ dodaje połączenie wpisując login i hasło i w Windowsie już wszystko jest ustawione :slight_smile: Potem tylko Menu Start > Połącz z > Internet i już ;]

OK zamówiłem Neo + modem F@st800 dzięki wszystkim

W dniu 02.06.2008 , o godzinie 21:22 został dopisany post przez mass95

Ile mnie wyniesie całata paczka? Tak dokładnie bym poprosił :slight_smile: