Neostrada 1MB problem z pingiem

Witam

Mam taki oto problem:

Posiadam Neostrade 1Mb, która ma różne prędkości na dwóch laptopach(dodam że oba przez wi-fi połączone z Liveboxem)

Np. gra Counter-Strike :

Na moim komputerze ping waha się od 65 do 100. Natomiast u mojej dziewczyny z ciekawości chciałem sprawdzić i ku mojemu zdziwieniu ping wynosił od 20 do 30??

Czym to jest spowodowane??

Na moim lapku wszystkie programy wyłączone, firewalle też, nic nie ściągam, aktualizacja automatyczna wyłączona, zapora również jednym słowem czyścioch. Ccleanerm czyszczony, odkurzaczem,stingerem, spy bot search.

Moja dziewczyna z kolei miała włączonego avasta i facebooka i tak dobrze jej śmigało.

Już sam nie wiem :confused: może to wina osprzętu laptopa?? Zależy może od parametrów nie wiem sam.

Pozdrawiam, Łukasz :slight_smile:

-neostrada neostradzie nie równa. Kwestia innej lokalizacji, a co za tym idzie długości i jakości linii

-radiówka, wiec dodatkowe opóźnienia mogą wynikać z zastosowanego kodowania, z jakości połączenia router-sieciówka (odległość, tłumienie sygnału, zakłócenia itd. -może trzeba zmienić kanał)

Weź, podepnij po kablu i sprawdź czy coś się zmieni.

Przekieruj sobie porty na routerze, skorzystaj z quos - jeśli jest taka możliwość, w ostateczności ustaw dmzs. (nie pamiętam jak w lb wygląda konfig, wiec konkretniej nie podpowiem)

Jak nic nie pomoże, zresetuj i skonfiguruj lb na nowo.

czy oba komputery są w tym samym czasie podłączone do internety

http://www.portforward.com/english/rout … rindex.htm poszukaj swojego na liście

cFosSpeed - poczytać sam z tego korzystam

http://www.dobreprogramy.pl/cFosSpeed,P … 12826.html

cFosSpeed sterownik dla modemów DSL oraz routerów, jego zadaniem jest przyspieszenie działania internetu za pomocą funkcji zarządzania ruchem. Program przydatny dla użytkowników, którzy często korzystają z gier sieciowych oraz P2P, optymalizując w znaczny sposób działanie sieci.

dzięki na informacje.

no właśnie miałem przez usb podłączyć i zobaczyć czy się zmieni także niedługo podam rezultat.

Co do cfosspeed to mam już go od 2 dni i coś tam poprawił co do pingu a jeżeli chodzi o pasmo no to ładnie strony przyspieszył i ściąganie.

jafar19 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Witam właśnie jestem na komputerze dziewczyny i speedtestem wyszło że ma ona ping 23 ms a na moim kompie 82 ms, nadal nie wiem czym to jest spowodowane. Konsultant neo mówił że wszystko oki łącze nie jest zawalone.

Masz inny tryb kodowania - prosta sprawa.Dziewczyna ma fast a Ty masz interleaved.Całe wyjaśnienie.

Jeśli się da, niech Cię przełączą na tryb fast.Dzwoń na infolinię.

Nie wiem czy to co Ty mówisz to to ale jak dzwoniłem do nich to poprostu mam pakiet videostrady której nie używam i część łącza tam właśnie idzie. Gościu mówi że i tak się dziwi że mi bardziej net nie muli tylko ping 71 ms mam bo jakieś pasma zaczął wymieniać i wyszło na to e mam zdać nieużywany sprzęt i oni przekierują porty. Pewnie na te “FAST” jak powiedziałeś.

Sprawa wyjaśniona. Dzięki za wszelką pomoc i sorry za kłopot :slight_smile:

Pozdrawiam