Neostrada 20 Mb/s. Pojdzie?

(Pokal178) #1

Witam, w tygodniu idę przedłużyć umowę z TP. Obecnie mam Neo 10 Mb i jest wszystko ok, nic nie rozłącza itp. Teraz moje pytanie, czy pójdzie u mnie Neo 20 Mb/s?

Moje parametry wyglądają następująco:

Uploaded with ImageShack.us

Z góry dzięki za pomoc.

(djosdanielos) #2

będzie niecałe 20 Mb

(Pokal178) #3

Czyli mogę być spokojny? Da rade mieć ta opcje? Nie będzie ryzyka, że może zrywać połączenie? Dodam,że te parametry prawie w ogóle się nie zmieniają, jedynie o 0.1-0.2 db. Jakie będą realne prędkości pobierania?

(wacek) #4

Ryzyko jest i to duże.

Masz bardzo niski SNR Margin w uploadzie (na granicy zrywania).

Na pewno nie uzyskasz 20Mb/s ... za to uzyskasz "zrywanie" połączenia.

1. Przy podnoszeniu prędkości NEO wartości SNR idą w dół. Granicą jest 6db (wtedy następuję restart łącza i próba ponownego połączenia).

2. Jeżeli to nie poskutkuje próba jest wykonywana ponownie.

3. Po kilku nieudanych próbach prędkość łącza zostanie obniżona (do bezpiecznej wartości SNR).

4. Co jakiś czas "łącze będzie próbowało" wskoczyć na pełne 20Mb/s oczywiście mu się nie uda i wracamy do punktu 1.

(I Tomasz I) #5

Już nie strasz. Jak napisał że parametry nie latają to nie będzie mieć żadnego zrywania.

Ja mam takie:

przechwytywanietu.jpg

Margin na dl spada wieczorami do 3.9 i zero zrywania. Takie synchro utrzymuje od sierpnia.

(djosdanielos) #6

jeśli linie masz stabilną to nie będzie problemu

u mnie margines obniżony na down do 2.7dB a na up skacze od 5 do 6 dB i nie pamiętam już kiedy zerwało połączenie router TP-Link w8960N

problemy mogą być kiedy występuje b.duża ilość błędów

(wacek) #7

Wy macie swoją opinię na ten temat i ja swoją.

Pamiętajcie tylko, że wartości SNR u Pokal16 po przesiadce na wyższą prędkość spadną i to znacznie i będą niższe od waszych.

Pozdrawiam

(I Tomasz I) #8

Na up nic u niego nie spadnie, zarówno 10 i 20 ma 1mbit. Na down spadnie do 9-8db - ma spory zapas.

(Pokal178) #9

Czyli śmiało mogę zamawiać? Na jaka realna prędkość mogę liczyć ? Dzięki za wszystkie odpowiedzi.Pozdrawiam.

(djosdanielos) #10

na pewno powyżej 15Mb ale ile to dowiesz się jak zamówisz :slight_smile:

Pokal16 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

(Igor 67) #12

@Pokal16 zamierzasz brać dodatkowe pakiety np. telewizja lub telefon voip ?

(Pokal178) #13

Niee, chcę wziąć tylko internet.

(Igor 67) #14

No jak sam Internet to sam Internet, ale warto pozostawić sobie jakąś

furtkę na wypadek zmiany zdania, no nie?