Neostrada 2Mb/s a działa jak 1Mb/s

Witam, mam taki otóż poważny problem, czy nie zrobiłem czasem zrobiony w balona. Przedłużyłem umowę na Neostradę z 1Mb/s na 2Mb/s. Dziś łącze się z netem, niby w chmurce wyświetla się ta prędkość neta 2Mb/s. Ale nadal pobiera się prędkością która odpowiada 1Mb/s, ze zwykłych serwerów i FTP. Robiłem też test na speedtest.net. i również tam jest 1Mb/s, pobiera się z prędkością idzie 128 kb/s, czyli tą prędkością co jest przy Neo 1Mb/s. A przy 2Mb/s powinno iść ponad 200kb/s. Czemu tak jest? Dziękuję za pomoc.

Czemu tak jest, to jednak spytaj operatora! Dane, które podajesz świadczą o tym, że nadal masz 1 Mb/s.

Wyniki 2 Mb/sek powinny być co najmniej takie: http://www.speedtest.net/result/1554595636.png

Najprościej będzie do nich zadzwonić i zażądać wyjaśnień. Niestety ostatnio zauważyłem, że wielu znajomych zrobili w ten sposób…

Wiem, że to świadczy o tym, że mam 1Mb/s, a powinienem mieć 2Mb/s.

Od 1go listopada zwiększą ci na 2Mb/s ja też miałem jak zwiększyłem z 2Mb/s na 6Mb/s

Zadzwoń do nich od razu, nie czekaj. I już przez telefon niech spróbują zsynchronizować modem na 2Mb jak nie to w trybie zgłoszenia niech przyjeżdża monter i niech ustawia. Jak nie da się ustawić to muszą ci zrobić migrację techniczną z powrotem do 1Mb. Przecież nie będziesz frajerem co płaci za 2Mb a ma 1 Mb.

Poczekaj do pierwszego, spokojnie, na razie masz prędkość na DSLAMie ustawioną, na loginie jest nadal 1 MB bo nie nowego okresu rozliczeniowego

Dobra chyba mam już 2 Mb/s. Czy to tak powinno wyglądać?

1559607608.png

Może być!

Dobra dzięki wszystkim za odpowiedzi. Póki co jestem zadowolony. Czuć różnicę. Ciekawe jak by 6 Mb/s szybko ściągało. Może za rok się dowiem. :slight_smile:

Ja mam 6Mb więc ci powiem jak śmiga. Większość stron i tak ładuje się góra 2Mb więc na stronach www tego nie odczuwa się. Różnica jest przy pobieraniu plików. Tutaj ściąga mi często max 6Mb = 730 kB. Darmowe warezy (bez kont premium) ściągają się max 4Mb (wupload). Powyżej 6Mb np. łącze 10Mb czy 20 Mb to opłaca się chyba jak ktoś dużo torrentów ściąga bo tam będzie tylko osiągana prędkość maksymalna, albo programy ze stron internetowych. Youtube na 6Mb ładuje mi się tak - pierwsze kilka sekund ściąga video max 6Mb a potem ciągnie cały czas ok. 1-1,7 Mb.

Ja też zauważyłem, że pliki owszem szybciej się pobierają, oraz filmy na YouTube szybciej się ładują, ale przy ładowaniu stron nie odczułem różny między 1Mb/s a 2 Mb/s.

@fuf

Mam NetMeter który w kazdej sekundzie pokazuje z jaką szybkością ładuje się strona. Najczęściej są to liczby około 700kb a więc mniej niż 1Mb więc dlatego nie widzisz różnicy. Ale są strony które ładują się z prędkością 4Mb np. Filmweb bo mają dużo wielkich zdjęć na stronie głównej. Ale tylko za pierwszym razem potem już głównie z pamięci podręcznej przeglądarki.