Neostrada - 3 komputery LIVEBOX

Witam

Chciałbym podłączyć pod liveboxa trzy komputery . Dwa stacjonarne , i laptopa . Jeden stacjonarny chciałbym podpiąć kablem , nastomiast drugi przez WiFi dołączone do zestawu neostrady , a laptopa podłączyć wifi które jest wbudowane w niego .

Próbowałem to zrobić jednak wifi wbudowane w laptopie nie wykrywa sieci liveboxa . Natomiast jak podłączam wifi te z zestawu to wszystko działa ( ale przez to drugi komputer stacjonarny nie ma połączenia ) .

W komputerze nr. 1 mam też Router podłączony ( ale go nie używam ) , wiec może przez niego będzie można podłączyć o ile przez Liveboxa nie da rady.

Ps. Laptop to Sony Vaio , i też nei jestem pewnien czy te WIFi działa wbudowane w nim , da się to jakoś sprawdzić ?

w laptopie musisz włączyć najpierw wifi poprzez naciśnięcie przycisku Fn + ikonka z antenką przeważnie jest to F1, niektóre laptopy mają przycisk na obudowie do włączenia wifi, poszukaj go ;] , a wifi z zestawu w stacjonarce nie działa to może komputer jest za daleko liveboxa albo wgraj oprogramowanie jeżeli tego nie zrobiłeś

Jest specjalny przycisk do WIFI , jednak po włączeniu , nie zapala się żadna lampka czy coś , więc nie wiem czy działa czy nie … Dlatego pytam czy są jakieś inne sposoby na sprawdzenie czy te wi fi działa …

A jeżeli bym np.dokupił drugi taki adapter wifi jaki dostałem w zestawie z liveboxem , i chciałbym podłączyć tak :

1 komputer stacjonarny kablem

2 komputer stacjonarny adapterem wifi

lapotopa adapterem wifi

To to by działało ? Może ktoś tak ma podłączone ?

Działać będzie na pewno.

Jaka tam jest karta Wi-Fi w tym laptopie i jaki to jest model?

Intel® PRO/Wireless 3945ABG , laptop Sony Vaio VGN-FE865E

Link do opisu lapka : http://esupport.sony.com/US/perl/model- … =VGNFE865E

Z tego co pamiętam żeby wi fi w lapku łapało Liveboxa przed podłączeniem się lapka musisz w Liveboxie wcisnąć przycisk ‘’ reg ‘’ wtedy Livebox zaakceptuje twoją kartę w laptopie.

Stawiam, że masz domyślne ustawienia. A jeśli tak to zapewne jest włączona opcja filtracji adresów mac. Aby sprawdzić czy tak jest wchodzisz w ustawienia liveboxa poprzez adres bramy (np 192.168.10.1 czy jaki ma Twoj LiveBox). Potem z menu wybierasz sieci bezprzewodowe i niżej po prawej masz Adres MAC : wł wył. I jeśli masz Wł to musisz dopisać mac karty Twojego lapa.

Próbowałem sprawdzić adres MAC wbudowanego wifi jednak pokazuje go jako 00-00… , poniżej screeny :

Oraz screen z menadżera urządzeń bo coś mi sie zadaje że ikonki przy użądzeniach nie powinny być takie … ( instalowałem sterowniki i z strony Vaio , i z intela i nadal to samo … )

http://img199.imageshack.us/gal.php?g=64827062.jpg

Widzę że używasz Vistę a czy masz zaznaczone to :

24a88297a1e70a38.jpg

Wreszcie się uporałem , odisntalowałem wszystkie sterwoniki , windows automatycznie sam zainstalował je od nowa , znajodwało już sieć , ale nie chciało połączyć , więć tak jak napisał aragornik dodałem adres MAC wifi , i połączyłem się z siecią :slight_smile: Wielkie dzięki wszystkim za pomoc .

Pozdrawiam