Neostrada 6 Mb/s kontra UPC 30 Mb/s

Kończy mi się umowa na neo 1 Mb/s i się zastanawiam co będzie lepsze neo czy upc? Zalety pierwszego rozwiązania są takie, że nie ma ograniczeń co do ilości podłączanych komputerów (5 max w upc) i zmienne ip, za to w drugim jest zawrotna prędkość za około tyle ile w neo te “nędzne” 6 Mb/s. Brałbym jeszcze pod uwagę MixPakiet w UPC bo nie chcę już ciągle się walącej Cyfry+ (czyli brałbym telefon, internet i telewizję z UPC, a więc 20% zniżki, ale nie wiedzieć czemu nie ma w tym mixie 30 Mb/s, a ja bym chciał…). I mam jeszcze pytanie apropo jakości internetu w UPC - czy zrywa często połączenie i czy da się zastosować własny router?

Zamawiaj UPC. Jest nieporównywalnie lepszy od neostrady, średnio przerwy w dostępie są dwa razy do roku ale to przez rozbudowę sieci. No stałe IP, ale zmienia się co 3 miesiące jakoś, dziwne. Router można zastosować jak najbardziej tyle że DSL/Cable (nie ASDL). Jak masz jakiś problem technik jest u ciebie w jakieś 48h. Telewizja spoko, a z tą promocją taniej niż cyfra, telefon też zajebisty gadasz do bólu i stały abonament, aż się do tej pory dziwie że mają u siebie taką usługę. Jedyny minus to nie każdy może mieć UPC. Pozdrawiam

A na jakiej zasadzie jest sprawdzane ile mam komputerów (w tym telefonów) podłączonych do sieci? Bo ten limit jest trochę dziwny jak dla mnie.

Mam UPC od ponad sześciu lat i nikt nigdy nie sprawdzał ile mam podłączonych kompów, router i tak musisz zastosować bo do modemu podłączysz tylko jednego kompa, a przerw w dostawie neta przez te wszystkie lata miałem w sumie kilka godzin :slight_smile:

Tylko dowiedz się czy magistrala do Ciebie jest na światłowodach w przeciwnym razie zapomnij o szybkim necie.

A może jest jakieś sprzętowe zabezpieczenie przed podłączaniem kolejnych PC (np. w modemie od UPC)? Ktoś podłączał więcej jak w swoim limicie?

Bardzo możliwe że jeśli wykupisz abonament więcej komputerów, nadadzą ci kilka adresów IP (tyle, ile kompów). Wtedy zamiast routera możesz zastosować switch (lub nawet zwykły hub, czyli rozdzielacz) i jeśli chciałbyś np. postawić jakiś serwer, nie musiałbyś się bawić w przekierowania portów.

A router sprzętowy (pamiętaj żeby kupić zwykły, bez modemu ADSL - ten od Neo się nie nada, ale od wcześniejszej kablówki czy radiówki już tak) od strony UPC “wygląda” jak zwykły komputer (choć gdyby bardzo chcieli, prawdopodobnie dałoby się to wykryć, np. mogliby spróbować połączyć się przez WWW lub telnet, w zależności od routera i jego konfiguracji, router może się zgłosić), pamiętaj tylko żeby sklonować adres MAC z komputera.

Numer MAC karty sieciowej jest wysyłany do centrali.

Jeśli będzie ich więcej jak 5 to będziesz musiał się tłumaczyć

Problemów troce jest

Niektórzy mają je cały czas, a nieraz w ogóle

http://forum.mediaswiat.pl/viewforum.ph … d68132648f

Hmm, w sumie ja też bym się tą ofertą zainteresował :slight_smile:

Tylko w UPC nie ma zmiennego IP, a może da się jakoś to zmieniać ?

Bo mi się przydaje :wink:

Mój kolega na UCP ma straszne lagi, wysokie pingi i często mu pada połączenie więc dla gracza to do niczego taki net.

Zależy to od lokalizacji. Na porządnych i nieprzeciążonych kablach tak nie powinno być.