Neostrada 6144 - problem z transferem

Witam. Mam pewien problem, mianowicie od kilku miesięcy jestem w posiadaniu routera Tp Link W8901g, i Neostrady 6Mb. Największy transfer jaki mogłem osiągnąć ściągając coś wynosił ok 450-510Kb/s. Dzisiaj podczas rozmowy z kolegą, okazało się, że ma on Internet taki sam jak ja, tj. Neo 6Mb. Pobieraliśmy jeden plik jednocześnie, i jego transfer wynosił ok. 740 Kb/s, i zdziwiony mówił, że ma tak zawsze. Czy jest to wina routera, dostawcy, czy może jakiegoś innego czynnika?

EDIT: SS ze Speedtestu 1039174.jpeg

sprawdź jaką masz prędkość synchronizacji na routerze.

na łączach telekomunikacji BSA włączona jest funkcja bit rate adaptive i dozwolona prędkość przy 6Mb jest w przedziale 2528kb/s - 7456kbps/s

też mam neo 6Mb i mam syncho 7456 a średni transfer około 700kbps ale to zależy od parametrów linii.

Wychodzi na to, że masz słabe parametry linii…

A jak mogę to zrobić?

uruchom przeglądarkę:

wpis w adresie: 192.168.1.1

standardowe:

login: admin

hasło: admin

klikasz na zakładkę “STATUS” po prawej stronie i na dole masz coś w stylu “max data rate” i są dwie kolumny download i upload i tam masz napisane.

daj najlepiej screena z zakładki status.

dobranoc

1039180.jpeg

transfer zależny jest o prędkości synchronizacji, u Ciebie jest synchronizacja 4438/640, czyli transfer na poziomie 500kbps to max.

zadzwoń do tp i powiedz ze masz zaniżoną synchronizacje być może zdalny restart portu pomoże, jak nie to linia zasłaba i tyle.

co tam maskujesz tym “sprayem” po lewej? loginu do skype nie zamazujesz? :smiley:

Szczerze mówiąc to Tibia :smiley: Brat sobie coś tam obi i każe nie wyłączać a nie chciałem żeby siara była :smiley: No cóż, jutro z rana zadzwonię bo nie mam siły dzisiaj.

Tłumienie na poziomie 50dB i sygnał/szum na poziomie 6 dB. Słabiutkie parametry linii.

Idź do tfu!-tepsy i popytaj, czy nie mogą Cię przepiąć na inny kabel.