Neostrada 6MB i duży ping

Od 1 grudnia posiadam neostrade 6mb. Niestety jest jeden mankament. Strasznie wysoki ping, często nawet ponad 100 ms (a nigdy poniżej 50).

http://zapodaj.net/25ce06a97230.png.html

Tutaj moje parametry linii.

Można to jakoś poprawić? Lepiej ustawić PPoA czy PPoE? Czy jakość kabla może na to wpływać? Proszę o odpowiedź :slight_smile:

Ja bym raczej dawał na kabel lub coś w tle jest włączone. Ściągnij NetMeter i zobacz czy coś jest wysyłane lub pobierane w trakcie sprawdzania pingu.

W neo 6 tp daje tryb interleaved - a tam ping będzie w granicach nawet 100 ms.

Nie ma nic w tle.

Czyli mam się pogodzić z takim pingiem?

Przy 20 Mb/s też, a ping mam w granicach 20-30 ms.

Spróbuj przełączyć się na ADSL2+, tam opóźnienie jest dobierane przy łączeniu - zazwyczaj w tej modulacji ping jest niższy. Jeśli się nie połączy to spróbuj ADSL2.

Niestety nie działa ani ADSL2+ ani ADSL2.

Muszę mieć ustawione na auto… Chyba, że mam coś zmienić jeszcze w

ADSL Type

?

Nie znam tego routera i nie wiem jakie ma dokładnie ustawienia… w komputerze masz ustawiony jakiś tryb wydajności? Bo u mnie poniżej “zrównoważonego” pingi są sporo wyższe.

Tzn na Windowsie mam “zrównoważony” zawsze, ale nawet na Archu mam pingi powyżej 60 do google.pl :wink: Także to nie systemu wina.

Akurat google.pl to nie jest najlepszy przykład :stuck_out_tongue: sprawdź pingi do onet.pl, gazeta.pl, wp.pl albo nawet neostrada.pl :slight_smile:

Sprawdziłem i do nich mam średnio 47ms, także to też nie jest najlepszy wynik.

No nie przesadzaj, to jakie byś chciał mieć?

Zerknij na mój, ja nie narzekam

1635206247.png

No na speedtest to wygląda tak :

1635382078.png

U mnie jest w miarę dobrze. Ping zależy od pory dnia serwera z jakim się łączy itd.

1637118633.png

Nie mierzcie speedtestami, bo one często się mylą, nawet z prędkościami, ale szczególnie to widać na pingach.

Tester Netii