Neostrada 6mb i pingi

Witam,

Od wczoraj posiadam neostrade 6mb, wcześniej posiadałem neostrade 2mb. Mój problem polega na tym, że mam duży ping! Mój kolega, który posiada neostrade 6mb ma ping 15ms, ja natomiast mam 50-70. Wcześniej na neostradzie miałem max ping 30! I to na serverach gier czy no badając w wierszu poleceń. Wszystko by było dla mnie zrozumiane, gdyby pliki ściągały się z małą prędkością, ale wszystko działa jak powinno. Transfer jest ok, strony szybko się wczytują, upload jest poprawny. Tylko ten ping:

263011332.png

Nie wiem dlaczego tak mam! Nawet mój kolega, który ma neostrade 1mb ma lepsze pingi. Co mam zrobić? Zgłośić to jako usterkę czy jest może to wina mojego komputera. Lecz nie sądze bo sprawdzałem to na moim drugim komputerze i to samo. Dla ciekawastko napisze, że mam liveboxa ale już wcześniej go miałem i nie było żadnych problemów. Nie mam na kompie, zadnych antyvirow itd… , ktore moglyby blokować przepustowość.

A tutaj badanie(ping onet.pl) http://www.cool3r.webpark.pl/pingi.jpg

Proszę o pomoc!

Standardowo podczas kreowania portu dla usługi Neostrada 6mb ustawiany jest tryb interleaved, co zwiększa stabilność pętli abonenckiej - i zarazem zwiększa pingi. Twój kolega może mieć dobre parametry -wysoki parametr SNR i niskie tłumienie- więc ma tryb fast.

Zaloguj się do panelu Livebox,a i wybierz informacje, Połączenie ADSL i jak będzie napisane Intlv w Pobieranie i Wysyłanie, to masz niestety interleaved. Podaj jakie masz parametry.

Stan linii ADSL - podniesiony , Pobieranie - 7456 Kb (Intlv[LP0]) , Wysyłanie - 640 Kb (Intlv[LP0])

To chyba jest zle? :frowning: A czy jest jakas mozliwosc aby te pingi byly mniejsze? Mam 2 kompy i gdybym łącze podzielił na 2! Jednego bym miał do grania np 1mb, a 5 mb na sciąganie to będe miał mniejsze pingi tam gdzie będzie 1mb?

Niestety, masz interleaved.

Rozdzielenie łącza nie zmniejszy pingów, ponieważ interleaved jest ustawiony na porcie w DSLAM’ie w centrali operatora.

Napisz jakie masz parametry linii: zaloguj się do Livebox,a -> Konfiguracja zaawansowana -> Statystyki -> Statystyki ADSL. Wklej jakie masz parametry.

Najgorsze jest to, że nawet jeśli parametry będą dobre to i tak możesz mieć problemy z nakłonieniem pracowników tp do zmiany trybu.

Stan linii ADSL Podniesiony

Tłumienie Bliski koniec : 24.5 (dB)

Odległy koniec : 13.0 (dB)

Sygnał/Szum Bliski koniec : 17 (dB)

Odległy koniec : 18 (dB)

Liczba błędnych pakietów 0

Firmware 0xe15080a

Błędne sek. w okresie 15 min 0

Błędy CRC 2

Błędne sek. w okresie 1 dnia 0

Ja mam Neostradę 6 mb z fastem:

Tłumienie Bliski koniec : 11.5 (dB)

Odległy koniec : 8.0 (dB)

Sygnał/Szum Bliski koniec : 12 (dB)

Odległy koniec : 16 (dB)

Według mnie masz trochę większe tłumienie od sygnalu (SNR), więc może dlatego technicy tp ustawili interleaved. Ale na twoim miejscu bym spróbował zapytać o fast.

PS Jak ja dzwoniłem na 0800 102 102 to konsultant nie wiedział co to interleaved i fast :slight_smile:

No bo oni sami się nie znają a doradzają :slight_smile: oj widze, czeka mnie rozmowa z kilkoma konsultantami bo nie wierze, że pierwszy zakuma :smiley:

ja mam tak

SNR Margin (dB): 30.3 30.0

Attenuation (dB): 11.0 4.5

Output Power (dBm): 1.3 11.1

Attainable Rate (Kbps): 11552 1176

Rate (Kbps): 1312 320

K (number of bytes in DMT frame): 42 11

R (number of check bytes in RS code word): 0 0

S (RS code word size in DMT frame): 2 2

D (interleaver depth): 0 0

Delay (msec): 0 0

zmienienie na fast mi cos da? i czy to ma sens w przypadku mojej linii ?

Po prostu neostrada ma prace na łączu i dopóki nie zrobią, to nie masz co myśleć o pingach mniejszych niż 50-60. Także posiadam 6mb Neostradę i znam ten problem, bo sam go miałem. Poczekałem 4miesiące i gdy skończyli modernizować łącze to wszystko wróciło do normy (pingi ~20).