Neostrada 6mb, linksys wag 200g, ogromny downstream margin

neozv.png

często zrywa mi połączenie, w tpsa utrzymują, że moja linia pociągnie 6 mb. jak raz zadzwoniłem to przyznali, że coś nie gra, wysłali ‘technika na linię’, na jakiś czas pomogło, ale ostatnio znów wróciło do ‘normy’. co się dzieje? może to być spowodowane starym kablem z gniazdka do routera? może router jest wadliwy?

to, że 6 mb nie widziałem na oczy na tym łączu to inna sprawa :wink: wystarczy, że najczęściej jest 4,5.

Patrząc na Downstream Margin można dojść do wniosku, że router pokazuje głupoty. Warto sprawdzić na innym lub gdzie indziej, bo bez tego to wróżenie z fusów.

miałem podobny problem

najpierw przerywało a potem neta i sygnału telefonicznego nie było, przyczyną był zgnieciony kabel telefoniczny, sprawdź kabel to prawdopodobna przyczyna ( przynajmniej u mnie tak było)

możesz wymienić kabel jak jest lipny ,im krótszy będzie tym lepiej,połączenia w gniazdkach też możesz sprawdzić jak masz kilka gniazdek w domu to najlepsze parametry będą w pierwszym .ten margin to jakiś błąd routera koniecznie zaktualizuj oprogramowanie.obecnie linia jest zbyt słaba na 6Mb i dlatego zrywa połączenie.możesz zmienić przepustowość na 2Mb ewentualnie wymiana routera na jakiś stabilniejszy może poprawić sytuacje ale nie gwarantuje najlepiej sprawdzić na jakiś innych routerach od znajomych .Dzwoń też do nich może technicy w końcu poprawią coś.

po dużej różnicy tłumienia na up i down widać że coś z linią jest nie tak u ciebie w domu zacznij od wymiany kabla

miąłem dokładnie taką samo sytuację jak TY. mam neo 6Mb/s. internetdziałał ok ale jak korzystałem z telefonu stacjonarnego to rozłączał się internet (traciłem synchronizacje) pokazując taki sam wynik jak u Ciebie. było o mnie 3 techników i nie wiedzieli o co chodzi. w końcu jak przyjechał 4 technik to stwierdził że wykrył “obce napięcie” przemienił mnie na inną parę przewodów między centralą–>mój blok i od tego momentu jest wszystko ok. sprawdź jaki teraz masz downstream margin, jak poniżej 8-10db to mogą mieć miejsce takie sytuacje. ja teraz mam 13-15db.

dzięki za odpowiedzi, w piątek przewiercę się przez ścianę i zmienię kabel, zobaczę co się stanie