Neostrada 6Mb/s wzrósł ping, jak temu zaradzić?

Witam,

od paru dni mam problem z wyższym pingiem niż zazwyczaj, jestem graczem counter-strike więc ping jest dla mnie ważny.

Do sedna,

Od paru dni mam stały ping 50ms, ping w cmd na www.onet.pl - 50ms. Około tydzień temu ping wynosił około 30ms i było w miarę ok, ale teraz jest już żenada, grając na niemieckich serwerach mam po 70-80ms co utrudnia grę.

Wczoraj pojechałem do punktu Orange w celu wymiany liveboxa, dostałem nowego liveboxa 2.0, podłączyłem zacierałem już rączki do grania ale tu bęc, nadal ping 50ms. Łączę się przez wi-fi, posiadam modem Wireless LAN USB 2.0 Nano Adapter 802.11n. Windows pokazuje, że jakość łącza jest znakomita, odległość między komputerem a liveboxem to około 4-5 metrów. Proszę o pomoc :frowning:

Z góry bardzo dziękuję,

Pozdrawiam smagusek

Nie jestem pewien, ale to może być jakiś problem zależny od TP/Orange. Kilka dni temu miałem ping o wartości 120, mimo że normalna wartość to 50-60, teraz znów ping podskoczył, oscyluje w granicach 100.

Jak zmniejszyć ping? Zamykać programy korzystające z Internetu, ewentualnie bawić się w optymalizacje QoS, są do tego programy.

Jeśli znasz dość dobrze angielski, poczytaj http://www.mpgh.net/forum/287-crossfire … -ping.html lecz jeśli nie znasz języka i masz w planach posłużyć się Google Translate to lepiej sobie odpuść, tylko narobisz sobie bałaganu w głowie. Wierząc komentarzom, działa, u większości, ludzie zauważają nawet o 20ms mniejszy ping. Pozwolę sobie tylko przetłumaczyć ostatni akapit:

To jest przeznaczone dla użytkowników komputerów, którzy mają trochę oleju w głowie. Sugeruję, aby używały tego jedynie osoby z rozległą wiedzą komputerową. Możesz poważnie zapaskudzić komputer w czasie zabawy z rejestrem, więc musisz pracować zgodnie z instrukcją.

Wszystkie programy korzystające z internetu wyłączone, komputer dzisiaj skanowany programem Malwarebytes Anti-Malware,

dzięki za info, może coś tam dziubne z tego linka :slight_smile:

Zastosowałem się do poradnika, nie zauważyłem absolutnie żadnych różnic - ping zatrzymał się na zwyczajnym poziomie. Jeśli masz czas i chęci, sprawdź, może u Ciebie zadziała

Opóźnienie na poziomie 50ms i do tego na zagranicznym serwerze nie jest wcale dużym opóźnieniem, jak kiedyś grałem, potrafiłem przy 200ms robić headshoty. Na polskich serwerach również masz 50ms?

Oprócz tego Liveboksa masz podłączony może jeszcze jakiś inny router? Sprawdzałeś na kablu czy opóźnienia również są na takim samym poziomie? Inne urządzenia w tym samym czasie korzystają z sieci? Możesz spróbować jeszcze wyłączyć serwer DHCP i protokoły routingu (jeśli są uruchomione) na Liveboksie i przypisać adres IP ręcznie, aby ograniczyć ruch w samej sieci LAN. Nie polecam, ale na czas grania możesz spróbować jeszcze wyłączyć szyfrowanie WiFi, ale to już lepiej podłączyć się kablem i tak będziesz miał większą wydajność, niż na WiFi.

Bo ten poradnik to jest pic na wodę, te kombinacje dadzą może co najwyżej 5ms różnicy, komunikacja między klientem a serwerem nie kończy się przecież tylko i wyłącznie na systemie operacyjnym hosta, na to wpływ ma wiele innych czynników jak liczba urządzeń sieciowych po drodze, stan łącza, szybkość przełączania na przełącznikach, zatory na routerach itp.

Cześć roobal,

na polskich mam 50ms a na niemieckich 80ms :slight_smile: (jakoś tydzień temu na PL - 30ms, na GER - 55ms

oprócz liveboxa nie mam innego routera, jestem połączony tylko ja. Sprawdzałem na kablu ethernet - to samo. Jak byś mógł wytłumaczyć krok po kroku jak wyłączyć serwer DHCP i protokoły routingu to bardzo byłbym wdzięczny, ponieważ nie czaje o co chodzi :frowning:

Niestety nigdy nie miałem do czynienia z Liveboksami, dlatego nie powiem Ci dokładnie jak wyłączyć DHCP, możliwe że na tym routerze nie działają protokoły routingu, ale jeśli tak, to powinieneś je znaleźć, najczęściej na takich router działa co najwyżej RIP i/lub RIPv2.

Zanim wyłączysz serwer DHCP, ustaw sobie ręcznie adres IP, może być ten sam, który przypisał Ci serwer DHCP. np. 192.168.1.100. Możesz to zrobić w ustawieniu protokołu TCP/IP we właściwościach karty sieciowej lub w wierszu poleceń poniższych poleceniem.

netsh interface ip set address name="Połączenie lokalne" static 192.168.1.100 255.255.255.0 192.168.1.1

jeśli router przydziela inne adresy, np. 192.168.0.x to w poleceniu adresy 192.168.1.100 oraz 192.168.1.1 zamienisz na te, które przydziela serwer DHCP na twoim routerze, natomiast Połączenie lokalne to nazwa interfejsu sieciowego, w tym przypadku karty sieciowej ethernet (łącze przewodowe), jeśli korzystasz z WiFi, interfejs prawdopodobnie będzie się nazywał Połączenie Sieci Bezprzewodowej lub po prostu WiFi. Tego typu informacje sprawdzisz poleceniem,

ipconfig

bardziej szczegółowe informacje znajdziesz pod poleceniem.

ipconfig /all

Jeśli i to nie da jakiejś znacznej poprawy, włącz z powrotem serwer DHCP, bez tego będziesz musiał każdemu urządzeniu przypisywać adresy ręcznie.

Jak pisałem, opóźnienie na poziomie 50ms nie jest wysokim opóźnieniem i nawet jeśli opóźnienia wynikają z winy operatora i wcześniej miałeś, np. 25ms to wątpię, aby operator zawracał sobie głowę takim problemem, ponieważ jest to wartość nie przeszkadzająca w swobodnym korzystaniu z internetu, a opóźnienia mogą być powodowane przez opóźnienia na routerach niekoniecznie, należących do ISP, odległość do serwera też ma na to wpływ lub po prostu sam serwer powoduje opóźnienia.

Po pierwsze takie pingi, to mały miki, jak to się mówi. Ja w left 4 dead 2 ogarniałem kampanie z pingiem 940, kontry też z pingiem 940,

jak miałem 4Mb/s internet i włączonego Ares - a, a inni przy pingu 1XX mieli problem z ogarnięciem.

Po drugie, im dalej serwer ( nie w Polsce ) pingi będziesz miał większe, i nic na to nie poradzisz.

profesorekml

L4D to nie counter-strike, ponieważ w L4D strzelasz tak na prawde do botów, a nie do graczy :slight_smile: poza tym poziom gry jest inny.

Wiem, że ping 50ms to nie jest dużo, ale wyraźnie zadałem pytanie - jak temu zaradzić? Dlaczego mój ping wzrósł z dnia na dzień z 30ms do 50ms ? Nic nie zmieniałem w komputerze (komp czyszczony, skanowany anty virem, dysk defragmentowany) a z łącza korzystam tylko ja.

Dzisiaj zauważyłem małą poprawę tzn. poprawiła się prędkość downloadu i uploadu - http://www.speedtest.net/result/2705392387.png

wcześniej download około 2-3 Mb/s upload 0.30 Mb/s

jednak ping pozostał bez zmian :frowning:

Nie zgodzę się, że tylko do botów. Jak grasz w kontry, to też do graczy, którzy są specjalnymi zarażonymi, ale zostawmy temat gier.

Tak, jak myślałem, jak spojrzałem tylko na oznaczenie modelu modemu w Twoim pierwszym poście, to jest WiFi, więc skoki pingów zawsze będą, i na to nic

nie poradzisz mając radiówkę. - Moja znajoma też miała radiówkę, jak graliśmy w Left 4 Dead 2, to ją wywalało, bo pingi potrafiła mieć po 600.

Zmieniła na kablówkę i problem ustał. Radiówka nie jest najlepszym rozwiązaniem do gier.

Korzystałem przez około 2 lata ze starszego modelu liveboxa - 1.0, nagle skoczył ping z 30ms do 50ms, kazali mi wymienic router, dali mi livebox 2.0, a ping nie zmalał także nie wiem czy to do końca przez te WiFi. Ale dobra chyba temat wyczerpany, nie pozostało mi nic innego jak przyzwyczaić się albo zmienić dostawcę internetu.

Edit:

Dzisiaj zauważyłem poprawę, jest już jak dawniej czyli ping ok. 30ms, pewnie coś było na centrali bo ja nic u siebie nie robiłem w celu zmniejszenia pingu :slight_smile:

http://www.speedtest.net/result/2707139925.png

Pozdrawiam wszystkich udzielających się w moim temacie :slight_smile: