Neostrada a pakiet socjalny i kilka pytań

Witam, mam zamiar zamówić Neostradę ale po pierwsze telefon/linia jest na dziadka po drugie korzysta on z pakietu socjalnego TP.

Czy możliwe jest podpisanie umowy na Neostradę na moją osobę i jak to jest z tym pakietem socjalnym?

Cz za e-bezpieczeństwo II stopnia w neostradzie ma coś płacić? zamawiam opcję bezpieczny internet z liveboxem ( http://rdir.pl/srab )

Witam.A ja powiem tak.Odradzam Neostradę z ich badziewnym Livebox’em.Męczyłem sie przez 3 lata z nimi.Proponuję Netię za 49 zł do tego telefon od 35 zł(w tym 120 minut do wykorzystania oraz naliczanie sekundowe)więcej:http://www.netia.pl.Na Allegro kupujesz modem Speedtouch330(około 50 zł) lub jakis router ADSL(około 150 zł i więcej w zależności od modelu).Umowę niestety musi podpisać właściciel telefonu.Zrobisz jak uważasz.

PS.Nie twierdzę że wszyscy tak trafili jak ja na Neostradę ale pośród moich znajomych wszyscy “uciekli” z TPSA. :slight_smile:

Umowę możesz podpisać tylko na osobę na którą jest zarejestrowana linia abonencka. Dziadek przy pakiecie socjalnym może podpisać umowę na NEO ale tylko on.

Ehhh … Było to kilka razy.

Na abonencie socjalnym nie można mieć internetu z TP SA (neostrada).

Możesz mieć za to internet z : Netii, Dialogu, Ery (Era Internet Stacjonarny), Orange (Orange Freedom) itp.

Za pakiet bezpieczeństwa nic nie płacisz - po zarejestrowaniu się przychodzi na Twój e-mail w domenie @neostrada.pl instrukcja jak to ściągnąć

Pozdrawiam

  1. Najważniejsze, nie kupuj liveboxa. Nie opłaca się. Lepiej jakiś router na 24 miesiące rat po 10zł xD

  2. Z tego co pamiętam nie można mieć neostrady na abonamencie socjalnym. Możesz zamówić neta z netii na linii tp. Tak się da na 100%.

  3. Umowa musi być na posiadacza linii. Czyli na dziadka. Możesz podłączyć netie bez telefonu (wychodzi jakoś cena neta +10zł).

@Willy Co do neostrady to sobie ją chwaliłem. Teraz mam netię 4Mbit i jak na razie straciłem bardzo dużo nerwów. Co chwile musiałem dzwonić na infolinię żeby naprawiali. Kiedyś przy okazji wielkiej awarii w moim mieście (wszystkim włączyli neta tylko nie mi :P) zadzwoniłem na infolinię i poprosiłem o to żeby ich pan administrator to mnie łaskawie zadzwonił (konsultanci byli bezradni). Pogadałem z typem coś ponad pół godziny i dzisiaj net jak ma sie rozłączyć to po prostu ma chwilową zwiechę i ustawia się na 2Mbit ale dalej działa. Potem wraca na 4Mbit (jak uruchomie router ponownie) i wszystko gra. Najlepszym sposobem na operatora jest zagrożenie zerwaniem umowy (w uzasadnionych przypadkach, u mnie neta tydzień nie było od pierwszego zgłoszenia a mają 24h na naprawę).

To jak z tym pakietem socjalnym? Jedni piszą ze tak a inni że nie ?

Tak, jak pisałem wcześniej.

Przy socjalnym NIE MOŻNA mieć neostrady

Ale tak jak pisał szyman_12 , można mieć Orange Freedom (orange to chyba tpsa? czy się myle?).

Nie mylisz się. =D>

Odnośnie tego internetu to jeszcze jedna mała uwaga - jeżeli mieszkasz w jakieś małej miejscowości lub na wsi to radzę brać albo TP SA albo Orange. Dlaczego?

Ponieważ oni lubią odcinać internet (nagle “brak możliwości technicznych”) za byle błahostkę u operatorów BSA (typu Era, Dialog - nie Orange!).

Dobra to jak to wygląda w Orange? Interesuje mnie 1mb na max 2 lata.

To zależy czy masz u nich telefon.

Jeżeli tak to obowiązuje Cię ta oferta : >>TUTAJ<<

Jak nie masz u nich telefonu to ta :

>>TUTAJ<<

Jakby co to oferują oni router SIEMENS Gigaset 504AG za 99 zł (na własność), który oferuje łączność poprzez WiFi i kabel ethernet

Mam telefon ale na kartę w Orange co się nie łapie.

“router SIEMENS Gigaset 504AG za 99 zł” gdzie to wyczytałeś?

" * aktywacja usługi - tylko 49 zł

* modem ZTE ZXDSL 852 - tylko 1 zł z VAT, lub

* modem Gigaset A100 - 1 zł

* modem Gigaset 504AG w promocyjnej cenie 99 zł"

Jest to z oferty dla klientów Orange (ten pierwszy link), ale na 99,9% to samo obowiązuje w tej drugiej ofercie.

P.S. Jakby co to jak masz u nich tel. na kartę to dostajesz 20 zł na wykorzystanie na Orange i stacjonarne co miesiąc

Ta oferta http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary … 966741.pdf jest dla klientów indywidualnych nieposiadających telefonu w abonamencie Orange?

Chyba raczej + coś ok. 35 zł, czyli tak jak przy Neostradzie.

Do tego dodam, że Orange Freedom najlepiej zamówić w salonie sprzedaży tp, a nie w Orange (będzie napisane na sklepie charakterystycznym fontem “salon sprzedaży tp” i poniżej godziny otwarcia, bo czasem w centrach handlowych są salony i TP i Orange, które z wyglądu prawie niczym się nie różnią).

W tpsa 35zł. Netia oferuje neta bez telefonu. Abonament +10zł to normalna cena abonamentu za internet. Jak masz telefon w jakiejś tam promocji to internet jest 10zł taniej.

Jutro jadę zamówić Orange tylko nie wiem jak jest z modem Gigaset 504AG.? Dostanę go za te 99 zł? Wykonałem dwa telefony do Orange i uzyskałem dwie sprzeczne informacje na ten temat.

Zadzwoń do salonu gdzie będziesz zamawiać Orange. Musi być na stanie, żeby ci go sprzedali.