Neostrada - ciągłe odłączanie, problem z migającą diodą ADSL


(Zeo5) #1

Siema,

Mam neostrade 1mb. I mam problem :frowning: Co ileś godzin (czasami co 10 minut, czasami co 5 godzin) zaczyna migać mi dioda w routerze ADSL. Później gaśne i po kilku sekundach znów się zapala, później się "stabilizuje" i po około minucie, dwóch minutach internet działa. Czasami trwa to dłużej. Nie jest to wina routerka. Sprawdzałem na innych routerze i na modemie F@st - to samo. Niektórzy z moich kolegów (którzy też mają neostradę) też mają taki problem.

Co to może być?? Jak to naprawić?

Jest to bardzo wkurzające... Przerywa mi jak coś np. ściągam lub gram (xD). W normalnej pracy też przeszkadza... Dopiero miałem serie 5 takich przypadków....


(MrAsusrp6) #2

Poczytaj

:arrow: http://nt.interia.pl/wiadomosci/news/bl ... de,1208781

Masz moze sp3 ?


(Zeo5) #3

Mam Windows XP SP2

Przeczytałem to :stuck_out_tongue: Niedawno formatowałem komputer. A problemy występują od początku (czyt. kupiłem nowy komputer i zaraz neostradę, czyli raczej to nie jest wina sprzętu).


(Kwarc21) #4

Poczytaj http://qba.neostrada.pl/index.htm#o6.9 ,jak nie pomoże to dzwoń do tp.


(Zeo5) #5

Może to coś mieć wspólnego z moim routerkiem? Tam pisze o modemach USB.

Mój routerek nie jest podłączany do komputera przez USB.


(Kwarc21) #6

Jeśli uważasz że z twojej strony jest wszystko ok to dzwoń do tp


(Piotr Wik) #7

a jak masz ustawioną neo - po jakim czasie ma komp rozłączyć internet przy bezczynności? Może to jest powodem rozłączania.


(impassive) #8

Telefon podpięty przez filtr?

Jeśli miga dioda ADSL, to przyczyny mogą być dwie - albo coś u Ciebie (np. z kablem, brak filtra itp.), albo u Tepsy. Innej opcji nie ma.


(MrAsusrp6) #9

Skoro miga dioda adsl nie ma synchronizacji

Jeżeli uzywasz Liveboxa poprostu zgloś ten syf do wymiany ( ja wymieniałem go 4x) miałem kiedyś Neozdrade wiec troche z nimi przeszłem

Telefon do BOK i zgłoś problem tylko nie daj sie nabrać na ich bajery że u nich jest wszystko ok


(Zeo5) #10

No u mnie raczej wszystko jest OK. Router jest raczej w 100% sprawny, niedawno kupowałem. Z poprzednim było to samo i z modemem od tepsy F@st też.

W konfiguracji mam ustawione, żeby routerek łączył cały czas internet. Net się rozłącza podczas używania internetu więc nie jest to wina "bezczynności".

Telefon podpięty przez filtr.

Będę dzwonił do TP :stuck_out_tongue:

Dzięki za rady :stuck_out_tongue:

Pozdro.