Neostrada - dużo niższe transfery niż nominalne

Witam , jak w temacie . Nie jest to wina wirusów ani sprzętu . Sprawa dotyczy mnie i parunastu znajomych . Nikt w tpsa nie wie o co chodzi , nawet pracujący tam znajomi mają takie same problemy i też nie wiedzą o co chodzi . Cała ta sytuacja ciągnie sie od ponad 2 tygodni . Sprawdzałem transfery na stronie http://speedtest.net/ , pingi sięgają do ponad 500 , transfer do mnie od 47 do 120 Kb/s a mam neo 1 Mb , powinno być 1024 Kb/s . To ostatni pomiar

11/6/2007 6:33 PM GMT D 42 kb/s U 89 kb/s latency 568 ms server Kiev distance ~ 350 mi

Mam w związku z tym małą prośbę do wszystkich , w całej Polsce, którzy mają problemy z neostradą : wpisujcie swoje miasta i zmierzone transfery.

Kolego nie myl kilobitów z kilobajtami ;]

Jeżeli masz 1mb = 1024 kilobity/sekunda = 128 kilobajty/sekunda (jeżeli się nie mylę) wystarczy 1024 podzielić na 8 i masz wynik

ByczY nie mylisz się.

Download to 128 kilobajty/sekunde i Upload to ok.42 kilobajty/sekunde.

Tu nic nie jest pomylone , napisałem kb - kilobit , KB - kilobajt . Małe “b” w skrócie oznacza “bit” nie bajt . Ale co będę tłumaczył , nawet nie zadałeś sobie trudu sprawdzenia własnego transferu na podanej stronie . Gdybyś to zrobił nie napisałbyś

.

Pozdrawiam

ps.

kolejny , jeżeli już tak liczycie to 32 a nie około 42

Z tego co mi wiadomo to awarie związane z obniżonym transferem dzieją się na numerach kierunkowych na lini telefonicznej.Ja mam 0(44) i kiedys prawie wszyscy użytkownicy mieliśmy przez 2 dni obniżkę transferu bo cos tam robili.Także jeśli Ty i Twoi znajomi macie ten sam numer kierunkowy to nie wierze że w Tepsie nie moga dojść co jest grane.Może trzeba ich bardziej “przycisnąć” i “zaprosić” do swojego mieszkania “fachowca” niech sprawdzi swoim chinskim małym urządzeniem linie.

Napisałem

Jak myślisz są zadowoleni , że mają zaniżone transfery i nic w tej sprawie nie robili ?

rattlesnake napisał:

Kolego to rzeczywiście nie umiesz liczyć albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem

512kb/s to Download 64 KB/s i Upload ok.20KB/s

1024kb/s to Download 128 KB/s i Upload ok 40KB/s itd.

ksedoks przestań raz liczysz raz szacujesz około w jednej wypowiedzi ma to być około 42 w drugiej około 40 . Jeśli liczysz dla download-u to policz też dla upload-u , 256 / 8 = 32. Liczyć jak widać potrafię a co do czytania ze zrozumieniem to chyba nie zrozumiałeś problemu o którym jest ten temat .

I ostatni test

199622634.png

No wyobraź sobie że bzdury piszesz.

Neo 512: Download 64kb/s Upload 16kb/s

Neo 1024: Download 128kb/s Upload 32kb/s

:stuck_out_tongue:

Wielki poprawiacz się znalazł.

Gratulacje ,jesteś na forum ponad 3 lata i nie rozróżniasz

bajtów ( B ) od bitów ( b )

1 bajt (B)= 8 bitów (b)

:evil:

rattlesnake na koniec tej pogawędki powiem tak:Jesli pracownicy Tepsy nie wiedza co jest to wydaję mi sie iz na forum tez nie uzyskasz informacji dotyczącej Twoich transferów.Tu nikt nie jest jasnowidzem i nie jest w stanie Ci powiedzieć dlaczego tak masz a nie inaczej.

ostatnio też miałem problemy z neozdradą , słabo pobierało mi w mulu i torrencie , a najgorzej jest jak zaczyna się weekend , od piatku już nie ma co wlaczac p2p , ale transfer niby mam dobry mam neo 512 , miasto Wrocław

199818103.png

ksedoks jak napisałeś

może dlatego masz problemy ze zrozumieniem języka polskiego

czy to jest pytanie dlaczego tak mam i szukanie jasnowidza . Mam za to pytanie dlaczego Ty tak masz , że nie potrafisz wycofać się z klasą i przyznać do błędu ? Zaistniałeś na forum , panu już podziękuję .

ps.

dajce wreszcie spokój tym jednostkom i skrótom . Jeśli mam neo 1Mb/s czyli 1024 kb/s a test pokazuje 196 kb/s to jest jakieś 5 razy wolniej i basta .

:hahaha:

Oni dobrze wiedzą o co chodzi tylko ludzi nabijają w butelkę

To są tzw. godziny szczytu.

Miałem to samo u siebie (tzn. między 16 a 22 net z 512kb/s (64kB/s) spadał poniżej 128kb/s (12kB/s)

Po prostu łącza im nie wytrzymują i tyle.

Czekałem cierpliwie i o dziwno sami z siebie to naprawili :o

Teraz też takie spowolnienia się zdarzają ale bardzo rzadko

199873138.png