Neostrada dzielona na 3

…pomóżcie bo sam już nie wiem co jak i gdzie ???Posiadam 2 PC i jednego laptopa , oraz internet neo 1mega .Chciałbym podłączyć je (kablem) i nie wiem jak to zrobić, posiadam router D-LINK DI 804V i oczywiście liveboxa . Jak to wszystko poskładać do kupy tak aby działało wszystko jak należy .Acha gdy rozdzielę 1 mega na 3 urządzenia czy sygnał będzie wtedy słabszyna każdym z nich ? I czy długość kabla wpływa na sygnał z góry dziękuję za pomoc. :smiley:

jak masz livebox’a to on robi za router, więc ten Twój raczej Ci się nie przyda. Raczej będziesz musiał dokupić switch. podpinasz liveboxa i komputery pod switcha, i konfigurujesz je odpowiednio. Sygnał będzie słabszy tylko gdy wszystkie trzy komputerki będą jednocześnie surfować po sieci. Długość kabla znaczenia jako takiego nie ma, chyba że masz zamiar ciągnąć go więcej jak 100m do jednego urządzenia.

xZeuSx twój poziom wiedzy jest porażający :stuck_out_tongue: :razz: :smiley: Normalnie nie wiem czy mam się śmiać czy płakać.

Bo router D-LINK DI 804V obsługuje sieci xDsl tj; SDI a Livebox obsługuje ADSL różnica jest taka że pierwsza to sieć cyfrowa a druga to sieć analogowa asymetryczna.

Poza tym jak chodzi o dokładność to linie w jednym kawałku skrętki można puścić maksymalnie do 100m bo przy dłuższym odcinku po prostu nie będzie działać a nie że słabo będzie działać to jest raz. A po drugie chcąc puścić linię na dalszą odległość WYKORZYSTUJĄC SKRĘTKĘ TO CO 100 metrów dajemy wzmacniacz ( doczytaj sobie jaki ).

opsdbn wywal do szawki Livebox a bo to szrot i kup sobie jakiś router ADSL z podziałem łącza i na nim ustaw sobie odpowiednią wielkość transmisji na poszczególnych portach bo pod liveboxa mógłbyś podłączyć 3 komputery 2 przewodowo jeden radiowo ale niema tam podziału pasma a po drugie nie chodziła by ci telewizja bo masz w liveboxie 2 gnazda LAN a radiówka bardzo kiepsko tam działa :?

W zestawie dostałeś jeden adapter WiFi, nie?

Dokup sobie jeszcze takie 2

http://www.allegro.pl/item664555188_adapter_usb_wi_fi_802_11g_sagem_nowy_livebox.html

i będzie gicior - bez chrzanienia się z kablami

Obaj prezentujecie zbliżony poziom “wiedzy”, więc nie ma sie co napinać.

  1. SDI w żadnym przypadku nie jest xDSL, to zupełnie inna technologia. Nie jest “cyfrowa” w takim samym sensie jak ADSL nie jest “cyfrową” technologią, ponieważ jedno i drugie działa na analogowej linii telefonicznej.

  2. D-LINK DI 804V obługuje xDSL (przez złącze WAN RJ45) ORAZ terminale ISDN i SDI przez port RS232

Jak sobie kupi “jakiś router ADSL z podziałem łącza” to telewizja (IPTV) nie będzie działać. Ale powiedzmy że wiele osób ma LB bez “Usługi TV” (albo w wersji z anteną satelitarną), i wtedy można nie używać LB (po zakończeniu umowy trzeba ODDAĆ LiveBox’a - oddać, bo po co przepłacać? za jego dzierżawę TP pobiera opłatę miesięczną i nie jest on własnością abonenta).

Pod LB można bezpośrednio podłączyć trzy komputery kablowo (w tym jeden przez USB - kiepski sposób, ale istnieje taka możliwość), a z użyciem switcha do 254 komputerów. Przez WiFi również teoretycznie można podłączyć 254 kompy, z tym że w obu przypadkach (kable/radio) router ten może nie wytrzymać ruchu w sieci - po prostu ma stosunkowo słaby procesor i mało pamięci. Ale do ~15 podłączonych sieć kompów działa w miarę normalnie.

A wracając do tematu:

Oczywiście można użyć D-LINK DI 804V jako “switcha” do podłączenia kilku komputerów pod LB. Jakoś to będzie działać, o ile autor tematu poradzi sobie z konfiguracją sieci. Sądząc po tym co napisał - będzie ciężko :twisted:

ctr - adaptery WiFi USB z zestawu LB to jedne z najgorszych jakie miałem (nie-)przyjemność testować. Nikomu bym tego nie polecił, nawet wrogowi. Są inne karty WiFi (w tym na USB) których również można użyć do połączenia z LB. W zasadzie KAŻDA (poza najtańszymi wynalazkami z allegro - noname, medion itp) będzie lepsza.

ja mam i są dobre

z góry dzięki za podpowiedzi :smiley: faktycznie będzie lepiej jak livebox znajdzie się w szafie znajomi mówili mi to samo :lol: