Neostrada. Fatalne parametry lini, dostępność 6Mb/s?

Witam. Ja już jestem bezradny :frowning: mam problem z liveboxam albo z liną telefoniczną. Podaję parametry lini:

Status linii ADSL Podniesiony

Standard ADSL G992_1_A

Szybkość wysyłania 640 Kb/s (Intlv[LP0])

Szybkość pobierania 7456 Kb/s (Intlv[LP0])

Tłumienie Bliski koniec: 10.0 (dB)

Odległy koniec: 2.0 (dB)

Sygnał/Szum Bliski koniec: 13 (dB)

Odległy koniec: 22 (dB)

Liczba błędnych pakietów 8161

Firmware 0xe15080a

Błędne sek. w okresie 15 min 0

Błędy CRC 4527

Błędne sek. w okresie 1 dnia 0

Zgłaszałem to do TPSA ale żadnej odpowiedzi! !!

Barti015 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

z tego co widze wnioskuje ze masz bardzo słabą linię… sygnał/szum - 13 dB… dla transmisji modemowych wymagane jest jesli sie nie myle około 50 dB. Pytanie jak daleko mieszkasz od centrali ? Jeśli nie to, znaczy że linia jest poprostu bardzo kiepska a TP oferując Tobie internet szerokopasmowy powinna być zobowiązana do zapewnienia Ci tej usługi. Z własnego doświadczenia wiem że najlepiej sprawdza się rozmowa osobiście w punkcie TP, a magiczne slowo “rzecznik praw konsumenta” sprawiało że wszyscy nagle robili się strasznie uczynni.

od centrali mam 400m… przecież to nie jest daleko… :frowning: :frowning: :frowning:

Paincraft nie prawda najniższy możliwy dla 6Mb sygnał/szum jest 6db jakby miał 50 to by mógł mieć 20MB .Sam miałem problem z synchronizacją jak mi puścili 6mb a sygnał/szum spadał do 6db ,ale to na modemie od TP .Ja bym radził kupić TP-LINK TD-8816 ,instalacja banalna koszt około 60zł .Oni chcą za livebox 10 zł miesięcznie a odpowiednik TP-Link kosztuje 140zł z WiFi.Po za tym masa była komentarzy ze livebox są nie stabilne.A i jeszcze dodam ze jak masz livebox z TV to licz 6MB+4MB czyli masz 10MB.

no mam neo + TV w wersji SAT. A czy te problemy CRC coś oznaczają??? Czy Mb/s nie powinno działać na ADSL2?? Czy te parametry są złe. Dodam jeszcze że na loginie nie mam 6 Mb/s dalej mam 1Mb/s aneks podpisany 19.10.2010

Dodane 29.10.2010 (Pt) 17:39

a mam jeszcze jedno pytanie: gdyby się okazało że 6Mb/s nie działa to jest możliwość zrezygnowania z umowy??? Tzn. dalej chciałby zostać przy neo ale zrezygnowac z usługi TV i z modemu livebox??? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

sorry mój błąd, uczę się w tym kierunku i trochę pogmatwałem teorię z praktyką… tak czy siak parametry linni nie są zbyt dobre, ja na taką odległość powinienneś mieć SNR przynajmniej 20 dB, stąd też mogą brać się blędy crc. proponuję sprawdzić jeszcze jak to będzie wyglądać na innym urządzeniu, jeśli nie pomoże pozostaje walka z dostawcą.