Neostrada i abonament telefoniczny

Telekomunikacja Polska nie będzie mogła wymagać od użytkowników swej usługi dostępu do internetu Neostrada, by opłacali dodatkowo abonament telefoniczny.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) Anna Streżyńska nakazała w środę TP SA, by rozdzieliła te usługi.

Dziś każdy, kto chce zamówić Neostradę, musi płacić dodatkowo co najmniej 50 zł z VAT miesięcznego abonamentu telefonicznego. UKE wszczął kontrolę po licznych skargach klientów. TP SA ma 30 dni na wprowadzenie zmian.

Cytat pochodzi z 2006-07-06.

Ostatnio bylem w punkcie TP i chciałem zamówic neostrade 1mb z livebox’em. Pani powiedziala mi że jesli chcę miec neostrade abonament telefoniczny musi wynosic minimalnie 50 zł. Czy jet to prawda i czy muszę zmieniac abonament na wyższy? Jak na razie mój abonament telefoniczny wynosi 35 zł nikt nie korzysta z telefonu stacjonarnego, ponieważ każdy w mojej rodzinie posiada własny telefon komórkowy. Telefon służy tylko do odbierania rozmów. Jeszcze raz zadam to pytanie czy ta pani miała rację i czy muszę zmieniac abonament na wyższy?

Tak dlatego polecam przezucic sie na aster 6mb w podobnej cenie bez abonamentu chyba 79zł… To ty mati z magnetic.esports :D?

xD tak, no dobra dzięki za odpowiedź, aster niestety nie ma provider’a w mojej okolicy więc pozostaje mi zmienic abonament na wyższy :expressionless:

Mam jeszcze jedno pytanie czy aby założyc netie na liniach TP tez trzeba zmieniac abonament na co najmniej 50 zl? a tak btw: Jakie sa wasze opinie na temat Neti?

Jeżeli masz abonament w wysokości 35 zł to absolutnie nie musisz nic zmieniać żeby mieć NEO. Jeżeli chcesz dokładniejszych info to zapraszam na PV lub przez GG. Pozdrawiam

Witam. Jestem pracownikiem TPSA. Jeśli posiadasz plan telefoniczny za 35 zł i nazywa sie on standardowy to absolutnie nie musisz zwiększać planu abonamentowego. A co podpowiem ci jeszcze, jesli chodzi o netie to mozesz miecaboonament nawet za 28,06 zł i bedzie oki. Proponuje zapoznać się z opcja ORANGE FREEDOM stałego dostępu do internetu tak jak neostrada( tylko ze tu nie bedziesz mial liveboxa a podstawowy modem ZXDSL) . Jeśli zależy ci na szybkim uruchomieniu usługi proponuje neo i ten plan abonamentowy który masz(standardowy, bo jeśli inny to koniecznie trzeba zmienić). Jeśli jednak możesz poczekać troszke na usługe to zakładaj sobie ORANGE FREEDOM jest tańszy a i planu nie trzeba zmianiac a można nawet go zmniejszyc. proponuje zobaczyć strone www.orange.pl internet stacjonarny.

w razie pytań służe pomocą.

pozdrawiam ania

Nie prawda.

Dobra rada: Nigdy nie chodź do tych punktów sprzedaży, tam sami naciągacze pracują, ja już nie jeden raz się przejechałem na takim punkcie sprzedaży Orange lub TP.

nie mozesz mowic ze sami naciagacze pracuja! poniewaz ja jak wczesniej napisałam jestem wlasnie z takiego salonu sprzedaży i wyjasnilam dokładnie na czym rzecz polega. Czy uwazasz ze napisałabym to gdybym chciała naciągnać kogoś naneta?

To niby gdzie ma zamówić usługe :stuck_out_tongue:

Twoja opinia jest grubo na wyrost, choć nie powiem że TEPSa i Orange ma w swoich salonach samychFachowców. Tak samo na pewno przechodzą oni odpowiednie szkolenia w tym jak wciskać kit klientom. Ale jak wiesz czego masz sie domagać albo trafisz na osobę z odpowiednim podejściem do tematu też wszystko załatwisz.

np. przez internet, telefonicznie

A spisanie umowy ??

W formularzu zamowienia przez internet widzę coś takiego:

tak więc umowe podpisuje się w obecności kuriera.

taa… i EDGE ma 512Kbps?

@Fiesta: To jest tak jak z sklepami komputerowymi w mieście, przez internet kupisz znacznie taniej sprzęt.

proponuje ci podejsc do salonu sprzadazy i powiedziec ze masz abonament standardowy i wiesz ze na nim mozna miec neo. załatwisz sprawe szybko i wydziesz z umowa i modem z salonu i to bedzie najszybsze rozwiazanie. Czasami jak załatwia sie sprawe przez kuriera moze np nie dojechac ci modem z powodu brakow w magazynie a zaden salon ci nie da takiego modemu jesli podpiszesz umowe przez kuriera. Idz i załatw w salonie najszybciej i najskuteczniej.

pozdrawiam Ania :razz:

Albo zrób jak Andzia pisala wcześniej. Obniż abonament do tzw.socjalnego (23 zł netto) i weż internet u innego operatora :slight_smile:

tylko pamietaj ze nowy plan wchodzi zawsze od 1-go nastepnego miesiaca :wink: