Neostrada i abonament telefoniczny

(Matheew) #1
Telekomunikacja Polska nie będzie mogła wymagać od użytkowników swej usługi dostępu do internetu Neostrada, by opłacali dodatkowo abonament telefoniczny.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) Anna Streżyńska nakazała w środę TP SA, by rozdzieliła te usługi.

Dziś każdy, kto chce zamówić Neostradę, musi płacić dodatkowo co najmniej 50 zł z VAT miesięcznego abonamentu telefonicznego. UKE wszczął kontrolę po licznych skargach klientów. TP SA ma 30 dni na wprowadzenie zmian.

Cytat pochodzi z 2006-07-06.

Ostatnio bylem w punkcie TP i chciałem zamówic neostrade 1mb z livebox'em. Pani powiedziala mi że jesli chcę miec neostrade abonament telefoniczny musi wynosic minimalnie 50 zł. Czy jet to prawda i czy muszę zmieniac abonament na wyższy? Jak na razie mój abonament telefoniczny wynosi 35 zł nikt nie korzysta z telefonu stacjonarnego, ponieważ każdy w mojej rodzinie posiada własny telefon komórkowy. Telefon służy tylko do odbierania rozmów. Jeszcze raz zadam to pytanie czy ta pani miała rację i czy muszę zmieniac abonament na wyższy?

(Michalek226) #2

Tak dlatego polecam przezucic sie na aster 6mb w podobnej cenie bez abonamentu chyba 79zł... To ty mati z magnetic.esports :D?

(Matheew) #3

xD tak, no dobra dzięki za odpowiedź, aster niestety nie ma provider'a w mojej okolicy więc pozostaje mi zmienic abonament na wyższy :expressionless:

(Matheew) #4

Mam jeszcze jedno pytanie czy aby założyc netie na liniach TP tez trzeba zmieniac abonament na co najmniej 50 zl? a tak btw: Jakie sa wasze opinie na temat Neti?

(Albertuning) #5

Jeżeli masz abonament w wysokości 35 zł to absolutnie nie musisz nic zmieniać żeby mieć NEO. Jeżeli chcesz dokładniejszych info to zapraszam na PV lub przez GG. Pozdrawiam

(Gorecka1) #6

Witam. Jestem pracownikiem TPSA. Jeśli posiadasz plan telefoniczny za 35 zł i nazywa sie on standardowy to absolutnie nie musisz zwiększać planu abonamentowego. A co podpowiem ci jeszcze, jesli chodzi o netie to mozesz miecaboonament nawet za 28,06 zł i bedzie oki. Proponuje zapoznać się z opcja ORANGE FREEDOM stałego dostępu do internetu tak jak neostrada( tylko ze tu nie bedziesz mial liveboxa a podstawowy modem ZXDSL) . Jeśli zależy ci na szybkim uruchomieniu usługi proponuje neo i ten plan abonamentowy który masz(standardowy, bo jeśli inny to koniecznie trzeba zmienić). Jeśli jednak możesz poczekać troszke na usługe to zakładaj sobie ORANGE FREEDOM jest tańszy a i planu nie trzeba zmianiac a można nawet go zmniejszyc. proponuje zobaczyć strone www.orange.pl internet stacjonarny.

w razie pytań służe pomocą.

pozdrawiam ania

(Feelek3) #7

Nie prawda.

Dobra rada: Nigdy nie chodź do tych punktów sprzedaży, tam sami naciągacze pracują, ja już nie jeden raz się przejechałem na takim punkcie sprzedaży Orange lub TP.

(Gorecka1) #8

nie mozesz mowic ze sami naciagacze pracuja! poniewaz ja jak wczesniej napisałam jestem wlasnie z takiego salonu sprzedaży i wyjasnilam dokładnie na czym rzecz polega. Czy uwazasz ze napisałabym to gdybym chciała naciągnać kogoś naneta?

(fiesta) #9

To niby gdzie ma zamówić usługe :stuck_out_tongue:

Twoja opinia jest grubo na wyrost, choć nie powiem że TEPSa i Orange ma w swoich salonach samychFachowców. Tak samo na pewno przechodzą oni odpowiednie szkolenia w tym jak wciskać kit klientom. Ale jak wiesz czego masz sie domagać albo trafisz na osobę z odpowiednim podejściem do tematu też wszystko załatwisz.

8)

(Kpc21) #10

np. przez internet, telefonicznie

(fiesta) #11

A spisanie umowy ??

(Kpc21) #12

W formularzu zamowienia przez internet widzę coś takiego:

tak więc umowe podpisuje się w obecności kuriera.

(Feelek3) #13

taa... i EDGE ma 512Kbps?

@Fiesta: To jest tak jak z sklepami komputerowymi w mieście, przez internet kupisz znacznie taniej sprzęt.

(Gorecka1) #14

proponuje ci podejsc do salonu sprzadazy i powiedziec ze masz abonament standardowy i wiesz ze na nim mozna miec neo. załatwisz sprawe szybko i wydziesz z umowa i modem z salonu i to bedzie najszybsze rozwiazanie. Czasami jak załatwia sie sprawe przez kuriera moze np nie dojechac ci modem z powodu brakow w magazynie a zaden salon ci nie da takiego modemu jesli podpiszesz umowe przez kuriera. Idz i załatw w salonie najszybciej i najskuteczniej.

pozdrawiam Ania :razz:

(Darek2302) #15

Albo zrób jak Andzia pisala wcześniej. Obniż abonament do tzw.socjalnego (23 zł netto) i weż internet u innego operatora :slight_smile:

(Gorecka1) #16

tylko pamietaj ze nowy plan wchodzi zawsze od 1-go nastepnego miesiaca :wink: