Neostrada i IP

(system) #1

siemka. mam neostrade i mam pytanie. jakie mam IP zewnętrzne czy wewnętrzne. i co to za róźnica?

(pysiu) #2

masz zewnetrze dynamicznie przyznawane :wink:

(cossmo) #3

Taka że twojego kompa widać w całym internecie, możesz na nim postawić server FTP itp...

(system) #4

a czy da sie zmienic to ip zewnętrzne na wewnętrzne?

(cossmo) #5

Nie ma takiej możliwości.

(system) #6

sory ze sie tak dołączam do tematu ale czy jest mozliwosc zmiany numeru adresu IP zewnętrznego?

(Krzysiek21) #7

Musisz porosic swojego dostawcę netu o to.

(cossmo) #8

Już widze ja TP S.A. rozpatruje tą prośbe....

(Kylo Tk) #9

jezeli ma dynamicznie przyznawane wystarczy odłączyć i połączyć się z neo jeszcze raz ip wtedy sie zmienia.

(system) #10

a jakie to jest IP które np widzią administratorzy forum roznych itp. jakie to jest w koncu IP?

(boczi) #11

A jakie ma być? Widać IP takie, jakie masz przyznane przez Operatora, przez daną sieć.

(pysiu) #12

tak zwane zewnętrzen bo te co masz np. w środku sieci nie jest widoczne na zewnątrz dla nikogo :wink:

(Kpc21) #13

albo poczekać 24h

Złączono Posta : 15.07.2006 (Sob) 21:35

chyba, że masz dynamicznie przyznawane - ale wtedy możesz jeszcze skorzystać z usług serwisów takich, jak http://www.no-ip.pl

(Dawidmo84) #14

Nie chyba tylko na pewno. W neo masz zewnętrzne ip, tylko że zmienia się ono co 24 godziny, czyli jak byś miał FTP, to chcąc się do niego dostać musiałbyś znać aktualne IP. Serwis no-ip.com jest po to abyś dostał stały adres (domenę).