Neostrada i IP

siemka. mam neostrade i mam pytanie. jakie mam IP zewnętrzne czy wewnętrzne. i co to za róźnica?

masz zewnetrze dynamicznie przyznawane :wink:

Taka że twojego kompa widać w całym internecie, możesz na nim postawić server FTP itp…

a czy da sie zmienic to ip zewnętrzne na wewnętrzne?

Nie ma takiej możliwości.

sory ze sie tak dołączam do tematu ale czy jest mozliwosc zmiany numeru adresu IP zewnętrznego?

Musisz porosic swojego dostawcę netu o to.

Już widze ja TP S.A. rozpatruje tą prośbe…

jezeli ma dynamicznie przyznawane wystarczy odłączyć i połączyć się z neo jeszcze raz ip wtedy sie zmienia.

a jakie to jest IP które np widzią administratorzy forum roznych itp. jakie to jest w koncu IP?

A jakie ma być? Widać IP takie, jakie masz przyznane przez Operatora, przez daną sieć.

tak zwane zewnętrzen bo te co masz np. w środku sieci nie jest widoczne na zewnątrz dla nikogo :wink:

albo poczekać 24h

Złączono Posta : 15.07.2006 (Sob) 21:35

chyba, że masz dynamicznie przyznawane - ale wtedy możesz jeszcze skorzystać z usług serwisów takich, jak http://www.no-ip.pl

Nie chyba tylko na pewno. W neo masz zewnętrzne ip, tylko że zmienia się ono co 24 godziny, czyli jak byś miał FTP, to chcąc się do niego dostać musiałbyś znać aktualne IP. Serwis no-ip.com jest po to abyś dostał stały adres (domenę).