Neostrada-ilość ściagniętych danych

witam :slight_smile: mam taki problem, otóż zauważyłem,że na stronie http://www.neostrada.pl istnieje zupełnie inna informacja niż w panelu sterowania na tej stronie- a mianowicie chodzi o ilość pobranych danych w tym miesiącu.

W moim przypadku na stronie głównej istnieje informacja następująca:

Witaj XXXXXX

Ilość pobranych danych do dn. 08.07.2006: 6,27 GB natomiast kiedy wchodzę do panlu, http://www.panel.neostrada.pl widnieje informacja : suma ściągniętych w tym miesiącu danych 3162.08 MB , może ktoś mi powie, która informacja jest prawidłowa :smiley:

w panelu jest tam częsciej odświeżane

to dlaczego aż taka różnica :smiley:

nie wiem ale kiedys przez miesiąc obserwowałem statystyki w autocennecie ile ściągłem, na panelu i na głównej stronie neostrady i mi wyszło że w autoconnekcie ściągłem okolo 10 GB (w autoconnekcie zawsze mi wiecej nalicza) w panelu okolo 9 GB, a na stronie neo okolo 4 GB. a o tym odświeżaniu gdzieś czytałem.

to powiedz mi, które źródło jest najbardziej wiarygodne? bo jesli ufać stronie głównej neostrady to zosatło mi 700 MB :smiley: a to raczej małoprawdopodobne:D a od 7GB spada transfer, prawda?

ChrisZet najbardziej aktualne informace na temat ściągniętych danych są w panelu sterowania. Chociaż i tam zdarza się często iż wynik nie jest odświerzany przez kilka dni z powodu awarii.

Na stronie głównej neo liczba zawsze musi odbiegać od rzeczywistości a licznik tam jest tylko po to, aby się ładnie komponował i wyglądało to na profesjonalną stronę.

Warto również czasem zadzwonić do TP i zapytac się o limit ale z tego co mi wiadomo, to podają dane z panelu sterowania.

zalezy jaki masz internet, pewnie 128? najlepsze chyba jest w panelu, choc są programy tez do tego ale ja ich nie uzywam bo nie ma takiej potrzeby na panelu mozna mniej wiecej ocenic ile sie sciągło

256, w panelu pokazuje 3 GB, i to mi się wydaje najbardziej prawdopodobne :slight_smile:

ChrisZet

Prawidłowa informacja jest na stronie głównej neostrady. W panelu jest nieaktualizowane. Sam sprawdziłem to zapisując na kartce ile sciagnałem orientacyjnie GB plików i okazało sie, ze lepiej wynik odzwierciedla ten na stronie głównej. Mam podobny wynik w panelu jak Ty czyli ok. 3GB a to nieprawda bo sciagnałem dwa razy tyle.

tak masz limi 7 GB :slight_smile: a duzo ściągałęs od początku miesiąca? słuchałes radia przez net itp? ps. zauwazylem teraz ze na panelu od 3 dni mam tyle salo transferu a cos ściągałem :o u was jest tak samo?? ChrisZet lepiej powstrzymaj sie od ściągania itp bo to moze byc awaria u nich

W razie czego mozna dokupic kolejne 2 GB za ok. 10 PLN o ile jest taka potrzeba.

Nieprawda :!: Jest wręcz na odwrót :!:

aju właśnie to pisałęm wyżej na głównej stronie raz na jakis czas zaaktualizują

no to jak w koncu :roll:

neo512 również to napisałem wcześniej tylko nie chce aby post Robinhio wprowadzał w błąd.

Najbliższe prawdzie są informacje w panelu neostrady

aju tak, choć coś ostatnio szwamkuje… :?

aju

W panelu neostrady w dziale transfery licznik stanął. W moim przypadku pisze tam:

  • suma ściągniętych w tym miesiącu danych: 3167.52 MB do dn. 08.07 i utrzymuje sie tak od jakiegos czasu czyli nie jest odswiezany a o tym pisałem.

Na liczniku na stronie głownej neoastrady pisze mi 6, 11 GB a wiec biorąc poprawkę zgadza sie z iloscia sciagnietych przeze mnie plików w tym miesiacu.

Wiec nie wiem o jakim błedzie z mojej strony piszesz.

Robinhio na stronie głównej neo również mam informację iż do dnia dzisiejszego pobrałem 6.09 GB co jest po prostu absolutną bzdurą.

Zresztą nie pierwszy raz licznik ten pokazuje błędny odczyt.

Z tego nawet co pamiętam to wypowiadał się na forum.neostrada.info pracownik TP i powiedział że licznik ten ma za zadanie pokazywać informacje właśnie z panelu tylko coś to zbytnio nie działa.

Bynajmniej lecąc dalej: w panelu sterowania mam info że pobrałem 900MB i to jest jak najbardziej prawdziwe.

Gdyż nigdy do 20 dnia miesiąca nie przekraczałem 3GB pobranych danych.

Tak więc wniosek pozostaje tylko jeden :slight_smile:

screen2nl.jpgTaki wynik mam na stronie głownej Neostrady,a w panelu pisze że pobrałem 3329.4GB, a w AutoCennect - screen4it.jpg. Najważniejsze jest to co w panelu bo na stronie liczniki są od większego święta aktualizowane, chociaż w panelu nie doliczyli mi już 3 dzień pobranych danych. Czasami w panelu mam ponad 7GB(neo256)a dalej mam full transfer.

Szwankuje i tu i tutaj ale w tym miesiacu czesciej odswiezany jest na stronie głownej. Trzy dni temu mialem 3 GB sciagnietych a dzisiaj juz 6,11. Pobierałem dystrybucję Linuksa i obliczyłem ile GB mam juz sciagnietych. Wiec jak zajrzałem wczoraj i dzisiaj do panelu to pisało tam 3167.52 MB a wiec to niemozliwe abym tyle sciagnał po 3 dniach. Wniosek taki ze teraz cos nie tak jest w panelu czyli tak jak napisał Mighty Ducks, ze nie doliczyli.