Neostrada - miesieczny limit

(Nowy10) #1

w panelu neostrady pokazuje mi ile juz sciagnalem, ale nie ma daty od kiedy do kiedy jest to liczone, to jest od 1 do ostatniego dnia miesiaca czy od daty podpisania umowy?? np. podpisalem umowe 12 i mam ten limmit od 12 do 12 nastepnego miesiaca tak jak ma to miejsce w przypadku np komorki?

(przemox) #2

Także mam Neostradę i - o ile mi wiadomo - rozliczenie transferu jest zawsze miesięczne. Pozdrawiam

(Nowy10) #3

to chyba cos nie tak bo pokazuje ze sciagnalem juz prawie 10 gb, perzy predkosci 512 chya nie dalbym rady od 1 listopada, komp nie byl caly czaas wlaczony, te limity przchodza na nastepny miesiac?

(Camel M) #4

Mam neo od paru lat i transfer zawsze jest rozliczany od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca, tak jak i opłaty za korzystanie z neostrady.

10 GB można naciągnąc naprawde w moment, ja mam 6 mb/s to dziennie potrafie pobrac spokojnie 5GB, ale i przy łaczu 512 kb/s można sporo wyszarpac, zwłaszcza jak się pobiera z szybkich serwerów (mój rekord na 512 kb/s to 2,15 GB w około 20 minut, i nawet nie wiem jakim cudem to zeszło, patrzyłem w monitor z kilkoma znajomymi niedowierzając w to co tam widziałem)

(Marcus35) #5

Zassij programik liczący transfer typu NetMeter(chyba) lub inny. Np. Autoconnect oprócz automatycznego wznawiania zerwanego połączenia ma także statystyki dot. limitów miesięcznych. Te informacje na stronie neo w panelu traktuj jako przybliżone. Na stronie http://www.pomoc.abc.pl masz te progsy o których pisałem

(Dimatheus) #6

Hey !!

Nie - limity nie przechodzą na następny miesiąc... Każdego 1-go dnia miesiąca masz limit 'od zera' !!

Oj, dałbyś radę i to bez większego problemu... :wink: Ja na Neo 256 kbps - która niby chodzi jak 327 kbps - w dobę wyciągnąłem prawie 2 GB... Tobie udałoby się przez tydzień 10 GB bez większego wysiłku... Zobacz - 512 kbps to 64 kBs. Czyli w godzinę - teoretycznie możesz ściągnąć - 64 * 60 * 60 = 225 MB. To w ciągu doby daje 5,27 GB... Dwie doby maksymalnego ściągania i masz swój transfer... :stuck_out_tongue:

Dlatego do kontrolowania transferu polecam program Net Meter - możesz go pobrać TUTAJ

Z pozdrowieniami

Dimatheus

PS. Camel_m - Ciekawe co Ty ściągałeś, że zrobiłeś taki niebanalny transfer - podejrzewam, że jakiś błędny plik w sieci P2P, co?? Max w ciągu 20 minut przy Neo 512 to około 75MB - nie czaruj... Musiałbyś mieć łącze przynajmniej 1,5 - 2 Mbps... :stuck_out_tongue:

PS2. Naturalnie... :stuck_out_tongue_winking_eye:

(Camel M) #7

może i plik do końca nie był cakiem normalny, był to bodajże Pinacle Studio pobrany z dc++, w ogóle to aplikacja chociaż się uruchomiła :stuck_out_tongue: - nie czaruje