Neostrada na 2 kompach bez routera

Witam, mój dzisiejszy problem jest zwiazany z podziałem neostrady (oczywiście w jednym lokalu… serio).

Mój kolega ma neostradę 512 i 2 komutery na których chciałby miec internet. Wszystko niby bardzo proste, powiecie - wystarczy podłączyć Shitboxa i po sprawie. Ale problem polega na tym, że po takim podłaczeniu oba komutery mają wewnętrzne IP (192.168…). Jest to o tyle niewygodne dla mojego kolegi, że ma on prywatny serwer WoW i potrzebuje mieć zewnętrzne IP choćby na jendym kompie.

Taki wymóg raczej skreśla Shitboxa, możliwe, ze inne routery mają takie opcje, ale kolega nie chce wydawać już na to kasy i inne routery też odpadają. Wpadłem na pomysł, zeby uzyć jednego komputera (tego z serwerem WoW) jako serwer dla drugiego kompa, byłby on właczony 24h/dobę dzięki czemu internet na drugim kompie byłby cały czas dostepny. Nie piszcie nic, ze rachunki za prądbęda duże itd.

W opcjach konfiguracyjnych poąłczenia do neostrady zauwazyłem opcję “Udostepanianie połaczenia internetowego innym komuterom” (czy coś w tym stylu) jednak jak zaznacze ta opcję po klikniąciu OK pojawia się komunkikat “Bład 1060: Wybrana usługa nie jest zainstalowana” (czy coś w tym stylu).

Słyszałem równiez o połaczeniu mostkowym, lecz kiedy zaznaczam oba połączenia (neoshit i połączenie lokalne) to nie ma tam opcji “Połączenia mostkowe”.

Co robić w takiej sytuacji? Ja już nie ma pomysłu - dlatego pytam się ekspertów.

W związku z postem SnakeVG , kasuje mój post

To wystarczający powód, by Ci nie pomagać… Prywatne serwery do WoW są nielegalne. Fajnie, że nie będzie mieć zewnętrznego IP. :]