Neostrada na 2 komputery min do laptopa przez wi fi

mam problem musze podłonczyć laptopa do sieci w tej chwili neo jest zainstalowana na zwykłym pc (windows xp ) i chciałbym aby internet był tez na laptopie łacząc się przez wi-fi

na laptopie jest vista ,

na pc jest normalnie internet tylko jak teraz zrobić zeby był również na laptopie przez wi-fi ??

oczywiscie router z wi-fi jest … tylko jak to podzielić i czy sie da wogóle zeby na dwóch był jednoczesnie… ?

Na laptopie wyszukujesz dostępnych sieci bezprzewodowych, klikasz na twoją, wpisujesz klucz sieciowy i jesteś połączony. Włączyć wifi na routerze możesz w menu konfiguracyjnym routera przy użyciu komputera, który już działa w sieci, tam też możesz sobie wybrać typ zabezpieczeń/wpisać własny klucz.

dzisiaj sie tez coś dowiedziałem ze zwykły komputer musi byc podpięty lanem do routera…

i ze tam w przegladarce trzeba wejsc w adres ip routera

ale jak nawet miałem włonczone wi fi w laptopie a neostrada była normalnie zainstalowana na pc i kabel telefoniczny był podłaczony do routera i jak włanczałem normalnie przegladarke to nic niedziałało to potem chciałem wyszukać siec bezprzewodową to tez nic nieznajdowało a moj telefon znajdywał ta sieć …

jak to zrobic ??czemu nieznajduje sieci w laptopie ?? chyba przecierz powinno znajdywac ?i chyba w tedy by sie obeszło bez podłańczania pc przez lan …

Skonfiguruj przede wszystkim poprawnie router, na pewno masz jakąś instrukcję. Ja posiadam do swojego routera bardzo szczegółową instrukcję na CD. Ustaw wszystko co się tyczy WiFi, na początek testuj bez zabezpieczeń. Ustaw ESSID i wyłącz szyfrowanie oraz filtrację MAC itp. Jeśli laptop z Vistą się połączy to kolejno dodawaj zabezpieczenia dla WiFi, np. najpierw filtrację MAC, potem klucz, wyłącz rozgłaszanie ESSID (z tym, że w Viście musisz ręcznie podać ESSID i zaznaczyć, że to sieć ukryta). Możesz jeszcze ustawić kanał, na którym ma działać sieć bezprzewodowa, bo sygnał może być zakłócany przez inną sieć na tym samym kanale (kiedyś mój stary ISP miał ten problem).

Przede wszystkim sprawdź czy Vista ma zainstalowane sterowniki do karty WiFi i sprawdź czy jest ona włączona.

Niektóre routery oferują konfigurację łącząc się z nim przez WiFi, ja polecam konfigurować przez Ethernet, bo jak włączysz filtrowanie po MAC to stracisz łączność z routerem automatycznie dopóki nie dodasz MAC karty z komputera, z którego przeprowadzasz konfigurację :slight_smile:

Pozdrawiam!

PS. Zainwestuj w słownik gramatyczno-ortograficzny.