Neostrada na dwa komputery

Witam, od niedawna jestem posiadaczem liveboxa ktorego uzywam z nowym kompem bezprzewodowo. Zostal mi jeszcze stary modem thomsona ktory chcialem podlaczyc do starego pc-ta i mam maly problem, kiedy livebox jest odlaczony to internet na starym kompie dziala, a kiedy sa razem to juz nie. Czy da sie cos zrobic aby tu i tu byl internet?

Nie - do jednej linii może być podpięty w tym samym czasie tylko jeden aktywny modem, w żaden sposób tego nie obejdziesz.

Nie znam szczegółów użytkowania Liveboxa, ale prawdopodobnie wystarczy dokupić do komputera stacjonarnego odpowiednią kartę bezprzewodową i też go połączyć na drodze bezprzewodowej.

PS. Livebox ma tylko wyjście radiowe, nie ma w nim czasami gniazda LAN dla kabla sieciowego?

Jest :smiley:

http://www.lanpolis.pl/2006/11/30/livebox-tp/

można przez Ethernet (tylko jedno wyjście,drugie jest do podłączenia dekodera telewizyjnego ale ponoć można wykorzystać jako drugi ethernet, ale po odłączaniu dekodera tv z prądu wymaga on podłączenia liveboxa tylko do rozruchu, USB (krótki kabel bo będą problemy) i WiFi.

To znaczy ze modem do smieci i zostaje livebox z polaczeniem bezprzewodowym. W tym pokoju gdzie jest pc jedt maxymalny zasieg wiec mozna sprobowac. Aby z tym zrobic potrzebuje np. http://allegro.pl/bezprzewodowa-karta-s … 76763.html , czy cos jeszcze??

Nic więcej.

I tam na plycie sa wszystkie sterowniki a plyta z neostrady mi nie potrzebna. :slight_smile:

p.s. czy jest jakas roznica pomiedzy tanszymi i drozszymi kartami? Nie chcialbym byc rozczarowany a za duzo nie potrzebuje