Neostrada - nowa oferta, częstę rozłanczanie

Otóż mam pytanie ostatnio dzwoniła od nas neostrada z oferta internetu narazie mamy predkość 1mb/s a chcielismy zwiększyć do 2mb/s lecz pani z tp powiedziała, że w naszej miejscowości nie pójdzie wiec wycofaliśmy się. Dziś za to dzwonił pan z tp i zaproponował internet 6mb/s i pytał sie mój tata czy na pewno pójdzie a on mowi, że tak. Wiec coś tu jest nie tak jak babka mówi że 2mb/s nie pójdzie a gościu proponuje 6mb/s i mówi, że bedzie działać?

I jeszcze jest taki problem rozączania sie neostrady gdy ktoś dzwoni tylko, że to jest tak np. wczoraj nie zrywa połączenia gdy ktoś dzwoni a dziś tak. Dodam, że wszystkie mikrofiltry są ok nawet kupowałem inne i kupiłem spliter i nic to nie dało dalej zrywa nie wiem co robić, zdaniem techników jest ok. Zrywało też nawet jak mieliśmy prędkości 512kb/s. Co robić ??

Do pierwszego pytania to najlepiej iść do punktu TP i się tam dowiedzieć co i jak. Pytaj o wszystkie szczegóły, które mogą być istotne (jaka jest maksymalna szybkość dla Twojego miasta, jaką ofertę oferują itd). W to co gadają na infolini to po prostu nie wierz, a tymbardziej nie podpisuj umowy przez infolinie. Bo albo coś narzchanią albo umowa nie będzie aktywna długi czas (u mnie dali umowę przez ifnolinie pod koniec 2008 roku, do tej pory nie działa). Osobiście TP nie polecam. Możliwe, że raz dzwonili i mówili co inne, a drugi raz i też co inne gadali, bo po prostu ktoś nie patrzy czy można mieć taką szybkość czy nie, byle tylko umowa została podpisana i prowizja była. I nie wierz w ich zapewnienia, bo takie kity wciskają żeby sprzedać, że śmiać się chce. Jeżeli o drugie pytanie chodzi to nie wiem. Mam nadzieję, że częściowo Ci pomogłem. :wink:

Co do rozłączenia to ja też tak miałam ,mam telefon bezprzewodowy oraz przewodowy .I jeśli dwie osoby podniosą słuchawkę to zrywa internet (tak sądzę u mnie ten problem ustąpił ) albo winny jest modem.

Co do prędkości to taki tam panuje bałagan jak czytałam na forum ,ze facetowi miał 6 mega parę lat i kazali zmienić umowę .Bo to nie możliwe w jego okolicy mieć taką prędkość a okazało się ze wadliwy był Livebox .To ze ktoś po studiach (nie świadczy jaki ma rozum).

A co powiecie na prędkość 6mb/s w ok. 3 km od centrali ??

W Netii jest prosta sprawa https://www.netia.pl/zamowienie,form,2219.html

Możesz sprawdzić co i jak

Nie ma co się sugerować ile km od centrali jesteś. MrAsusrp6 dobrze mówi, zobacz na ofertę Netii, bo jest lepsza od tego co oferuje TP. Ja wziąłem umowę internet + telefon za niecałe 100zł. Internet mam 6mb, a telefon darmowe wieczore i weekendy. Także może popatrz na innych operatorów (Netia, Dialog, UPC itd) i wybierz jakąś ofertę, bo TP tanie nie jest w dalszym ciągu.