Neostrada PING 2mb/s

Witam Serdecznie.

Od 2 lat posiadam neostrade 2mb/s. (LIVEBOX)

Mój problem polega na wysokich pingach w grze internetowej jak i na pingtest.

Zawsze miałem ping po 23-35, a teraz jest od 48-80. Czasem gdy neostrada “coś” naprawiała to pingi skakały wieczorami, ale teraz jest ciągle ping po 65.

Stan linii: Podniesiony

Pobieranie 2488 Kb (Intlv[LP0])

Wysyłanie 252 Kb (Intlv[LP0])

1422542209.png

Moge jeszcze wam podesłać parametry “Statystyki ADSL”, i ocenicie czy mam szanse na tryb fast?

KOMPUTER BYŁ FORMATOWANY TYDZIEŃ TEMU :slight_smile:

najpierw zadzwoń i spytaj się dlaczego zmienili ci tryb

To nic nie da, bo tryb ustawiany jest automatycznie w ADSL2+. Możesz zadzwonić i poprosić o zresetowanie portu - może coś zmieni, chociaż wątpię w to.

PS. Niejednokrotnie przy wyższych opcjach Neo pingi są niższe :smiley:

Zadzwoniłem, zresetowali i nic się nie zmieniło.

Dodane 08.08.2011 (Pn) 12:44

MAM SZANSE NA TRYB FAST?

STATYSTYKI ADSL:

Stan linii ADSL Podniesiony

Standard ADSL G992_5_A

Szybkość wysyłania 252

Szybkość pobierania 2488

Tłumienie Bliski koniec : 33.2 (dB)

Odległy koniec : 17.5 (dB)

Sygnał/Szum Bliski koniec : 26 (dB)

Odległy koniec : 27 (dB)

Liczba błędnych pakietów 30

Firmware 0xe15080a

Błędne sek. w okresie 15 min 0

Błędy CRC 4

Błędne sek. w okresie 1 dnia 0

może spróbuj przestawić modulację z adsl2+ na g,dmt (adsl1)

Nie da rady zmienić modulacji w liveboksie.

Ze ściganiem wszystko jest w porządku? Żadnych zaniżonych wartości w godzinach 17-22?

Poza tym masz dość mocno zaniżoną synchronizację na up, co nie powinno mieć miejsca. Lekkie zmiany (w górę lub w dół) w ADSL2+ są normalne, ale nie aż o tyle. Możliwe, że przez to jest wprowadzone większe opóźnienie.

kuba_bed, tak ze ściąganiem jest wszystko wporządku. Stała prędkość. Pingi o których pisze są 24/7 takie same czyli ok. 48-60.

Czyli co mogę na to poradzić?

Na fast nie licz, to od razu można śmiało powiedzieć. Ja na razie zgłosiłbym zaniżoną synchronizację na upstreamie pomimo zapasu marginesu. Możliwe, że przez to “automat” wprowadził spore opóźnienie na down jak i up i pingi są takie, a nie inne. Równie dobrze zmiana na wyższą prędkość mogłaby pomóc :wink:

ok, dzięki. Przeczekam jeszcze pare dni…

Dodane 09.08.2011 (Wt) 17:26

Dowiedziałem się, że mój sąsiad (mieszka z 80m ode mnie) ma również problem z pingiem. (Również posiada liveboxa 2mb.)

Razem weszliśmy na serwer i w tym samym czasie miał skoki pingu np. 50 na 80albo wtedy co ja miałem np. 50 to on również miał 51-52.

Czyli moim zdaniem wina leży po stronie neostrady, też tak myślicie?

Więc zostało mi tylko czekać zanim coś z tym zrobią?