Neostrada przejscie z 1 na 6 mb i tylko 3,5mb

Witam. Dzis tp włączyło mi usługę 6 mb ,ale podczas testu mam tylko 3 mb. Czy muszę restartowac router?? TP-LINK TD-W8901G

Restart jest zawsze zalecany przy zmianach taryf. Po restarcie daj zrzut zakładki Status -> Device Info -> ADSL.

image_id: 3931

image_id: 3930

Po restarcie 3,5 mb

W zakładce Advanced Setup -> ADSL przestaw ADSL Mode na Auto Sync-Up, zapisz ustawienia i restart routera.

jest na auto

Dodane 06.07.2011 (Śr) 16:14

nadal 3,5mb Czy to wina tp??

levistobi1 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

według statystyk z routera masz właśnie prędkość taką a nie 6Mb zgłoś tp że masz zaniżoną synchronizację i żeby zresetowali ci port na centrali i potem restart routera jak dalej będzie tak to dzwoń i proś o kolejny reset aż do skutku

Witam ponownie… ehh mineło już sporo czasu a neostrada nadal nie działa, a co jest najlepsze to to że na moim koncie na stronie tp napisali że awaria została usunięta. A u mnie nadal tylko 3,5mb

snr 19 tłumienie 43dB więc musi iść 6Mb a poza tym linia nie generuje błędów CRC (poszukaj w konfiguracji routera czy możesz ustawić modulacje zamiast G.dmt na Adsl2+ znajdziesz to w zakładce advanced setup i potem dsl i odznaczasz wszystko oprócz Adsl2+ może to coś da)

jak reset portu nic nie daje to niech wyślą technika i cie przepną na jakiś inny port

witam. Dziś dzwoniłem do tp,koleś pieprzył mi coś o widłach ze jeśli mam 4 mb to wszystko w porzadku bo tak jest w regulaminie hehe superrr sprzedają opcje 6 mb a dają 4 i tak musi być.

Próbowałem przestawić na adsl2+ to wogóle straciłem internet

gallery/image_page.php?album_id=4&image_id=3941

status

gallery/image_page.php?album_id=4&image_id=3942

Dodane 11.07.2011 (Pn) 23:08

Szukalem w regulaminie o tym transferze i nic znalazłem. Wie ktoś jaka jest może byc różnica straty predkości w danej opcji neostrady? Ja mam tyle

http://www.speedtest.pl/results/22533660.jpg

synchronizacje masz na stałe ustawioną taką jaką masz i muszą ci odblokawać to i niech nie tłumaczą sie widełkami że mieścisz sie skoro linia pozwala.zadzwoń tam ale nie na błękitną tylko na ten płatny num.i jak trafisz na jakiegoś gostka to wytłumacz mu że masz 20 dB marginesu w zapasie i masz na sztywno ustawione 3.5 Mb poprzedni olali sprawe miałem tak nie raz też przysyłali durne wiadomości że sprawa załatwiona

witam.Dzwoniłem na 801505505 ta sama gadka. NEostrada 6mb jest TYLKO DO 6MB mam słabe kable ktore nie udzwigną tej prędkości internet będzie się zrywał i takie tam haha i dla mojego dobra dali mi 4mb powiedzialem ze mam tylko trochę powyżej 3mb to odpowiedzieli że to nie prawda.Wiec trudno będę dzwonił codziennie i pokombinuje jak tu zerwać z nimi umowe

router sam sobie dynamicznie ustawia synchronizacje jeśli margines spadnie to ustawi mniejszą przykładowo u mnie tp-link nie pozwala zejść poniżej 6dB snr jak warunki sie pogarszają to zaniża mi synchronizacje żeby było tego marginesu tyle żeby internet był stabilny druga sprawa to błędy CRC jeśli jest ich bardzo dużo to na centrali zadziała tak zwany automat i przytnie synchronizacje na sztywno dzieje się tak czasami jak grzebią coś na linii że parametry sie pogorszą chwilowo i wtedy może zadziałać ten automat albo nie być wcale neta.jeśli twoja linia jest stabilna czyli snr i tłumienie nie skacze w górę i w dół w różnych porach dnia i przy jednoczesnym rozmawianiu przez telefon pobieraniu plików nic sie nie dzieje z parametrami a błędów jest mało to wszystko jest ok i te 6Mb będzie no musisz walczyć z nimi bo zwyczajnie idą najkrótszą i najprostszą drogą poproś niech cie podepną do portu adsl2+ wtedy będziesz miał jeszcze więcej marginesu i pewnie by z 10Mb poszło o ile tłumienie by nie wzrosło

Witam. Po kilku tygodniach w końcu mam te 6mb tylko że nie w komputerze.

http://www.speedtest.pl/results/24517108.jpg

W statystyce routera mam

Downstream Upstream

SNR Margin

:

11.5 19.0 db

Line Attenuation

:

42.0 23.5 db

Data Rate

:

6144 512 kbps

Max Rate

:

8672 1108 kbps

POWER

:

19.5 12.0 dbm

CRC

:

2

Co może byc przyczyną tak wolnego internetu

z jaką prędkością pobierają się pliki z http://www.noc.gts.pl/ ??np. o godz.19 wieczorem a później w nocy albo wcześnie rano i porównaj wyniki czy będą się różnic między sobą ping masz dobry więc raczej to nie jakieś przeciążenia a prędzej coś u ciebie w PC

w TEJ CHWILI MAX 590kB/s

Skanowałem Malwarebytes’ Anti-Malware

poniżej log

http://wklej.org/id/599148/

przy 6Mb powinno max 768 kB/s pobierać dane

Przy pełnej opcji 6 Mb/s, tutaj niestety jest zaniżona. Jeszcze jest zapas marginesu szumu, więc synchronizacja powinna być wyższa, a tym samym i wyższa prędkość ściągania. Nie wiem czy wcześniej zrywalo połączenie, ale jeśli tak to nie dzwoń do TP. Jeśli wszystko było ok to możesz zadzwonić i poprosić o zdjęcie sztywno ustawionej synchronizacji.