Neostrada (samoistne rozłaczanie internetu)

witam mam problem z internetem, co jakiś czas(nieregularnie, niekiedy 2x w ciągu 30 min, a niekiedy nawet 6 godzin przerwy), rozłącza mi się internet, łącze 6 mb od niedawna wcześniej było 1 mb. Router ma jakies 5 lat i nazwy na nim nie widze i mam watpliwosci ze moze to byc wina samego routera badz tez konfiguracji aczkolwiek nie jestem do konca pewien.

Wczesniej nigdy jako takich problemow nie mialem , zaczeło sie kiedy zmieniłem łacze na szybsze w tym przypadku 6 mb.

Tak wiec zwracam się z prośbą do was, był bym wdzieczny jezeli dalo by rade pomoc w jaki kolwiek sposob.

Z gory dziekuje , pozdrawiam

Obawiam się że problem leży po stronie Telekomunikacji. Infrastruktura w Polsce jest przestarzała, linie są bardzo słabej jakości. U mnie jak kupiłem 1Mbps to na początku też przerywało, ale potem wymienili linie i już nie rwie. Zadzwoń do tepsy żeby przysłali jakiegoś technika żeby sprawdził specyfikacje centrali.

Serdecznie dziekuje Panu powyzej za rade, tak naprawde to ja nie lubie do nich dzwonic bo sami wiecie jak to jest :stuck_out_tongue: ale w tym przypadku jednak sproboje.

Mile widziane inne porady

Z gory dziekuje

tutaj to akurat nie problem bo tepsa tak ma ze to jest standardowa usluga tp sa

“automatyczne rozlaczanie urzytkownika dla wnerwiania abonenta”

hehe wez sobie cos innego bron sie rekami i nogami przed tp

@glasser

Nie znam sie zbytnio na tym , mogłby mnie Pan pokierowac mniej wiecej jak mogę to sprawdzić?

ADSL ETHERNET ROUTER / CNET

cos takiego pisze na routerze , mam nadzieje ze pomoze :slight_smile: