Neostrada się desynchronizuje

(n33trox) #1

Od dwóch dni mam taki problem, że w godzinach porannych neostrada mi się desynchronizuje i nawet przez 5 minut nie próbuje się synchronizować. Ta lampka w ogóle nie miga. Dopiero po 5 minutach próbuje ponownie i albo się udaje, albo nie. Jak już złapie synchro, to podziała kilka minut i znowu klapa. Tak po 11:30 wszystko wraca do normy. Myślałem, że to problem z routerem (TP-Link W8901G), więc go odpiąłem i podłączyłem modem Linksys AM200 i jest dokładnie to samo. Mam neostradę 10 mbps. Moje parametry linii wyglądają tak:

apt.jpg

Czy te parametry nie są za słabe na 10 mbps?

(adpawl) #2

A kiedy ten screen robiłeś? :roll:

Prawdopodobnie jedziesz na granicy, spada margines i gubisz synchro. (pamiętaj, że wartości jakie wskazuje modem/router są orientacyjne, faktyczne parametry linii mogą się czasem dosyć znacznie różnić)

Zawsze możesz zadzwonić, zgłosić problem i poprosić o sprawdzenie linii.

Może da się coś poprawić.

Jak nie, to pozostaje migracja na niższą, pewną opcje 6 mega. :wink:

(n33trox) #3

Screen robiłem jakoś koło 11. Już jakiś czas to działało. Teraz mamy 13:50 i cały czas jest internet. A te parametry to ja mam od dawna, podczas gdy wczoraj dopiero zaczął się desynchronizować.

(Marcin1972) #4

Spróbuj zmienić modulację z ADSL 2+ na ADSL2. U mnie pomogło.

(Kuba Bed) #5

Nie ma co zmieniać, bo ma 10 Mb/s i przy ADSL2 nie osiągnie maksimum synchro na tej opcji. Chyba, że w celach sprawdzenia, ale nic więcej.

Wgraj nowszy soft do routera, bo parametry masz źle wyświetlane, chyba że linia jest aż tak rozwalona, co jest w sumie mało możliwe...

(n33trox) #6

Z tepsą wszystko jest możliwe. Które parametry masz na myśli? Soft jest najnowszy wgrany.

//edit

Wygląda na to, że jednak był nowy soft dostępny na brytyjskiej stronie co prawda, ale jednak. Wgrałem go i w zasadzie nie widzę różnicy specjalnej. Jedynie downstream margin jest teraz 18 db, upstream 7 db, tłumienie i moc takie same jak były. Nadal proszę o wyjaśnienie, które parametry są nie takie, jak powinny być, bo jak do tej pory, to wszyscy mi mówili, że jest ok jak na 10 mbps i że powinno pójść nawet coś koło 16-17 mbps.

(Kuba Bed) #7

Zawsze tłumienie down jest większe od up, przy zdrowej linii tłumienia powinny być podobne ewentualnie w stosunku 2:1, ale nie 3:1 i dalej, a już w ogóle jak up jest większy od down.

(n33trox) #8

TP-Link pokazuje tłumienie 22 db down i 11 db up. No nic, poczekam do jutra, bo dziś po 12 problemów więcej nie miałem. 3 godziny w WoW non-stop i 0 disconnectów.

//edit:

Nie wiem czy to był dobry pomysł z tą zmianą firmware'u, bo teraz dioda "Internet" nie miga, tylko świeci się światłem stałym, nawet podczas transferu przy dużych prędkościach. Miga tylko "Ethernet". Dawniej "Internet" też migał. No, ale poza tym wszystko działa ok.

(djosdanielos) #9

to dobrze że świeci widać że się ustabilizowało po wgraniu firmwareu